www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?akcie&id=369
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Pripravované akcie

Dnes je: 20. apríl 2018     Meniny oslavuje: Marcel

Zoεpédia - náhodný výber: Plaščenica, Veľký piatok, Kaplnka.     pohľadnice

16.04.2018 - 25.05.2018 | Čítanosť(11)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Projekt: MILUJEM SVOJE MESTO (MSM)

Projekt: MILUJEM SVOJE MESTO (MSM)
Hlavný koordinátor projektu, Mgr. Pavol Biroš, ktorý predstavil projekt Milujem svoje mesto. S myšlienkou vytvorenia projektu Milujem svoje mesto ako Festivalu priateľstva a dobrovoľníckej činnosti, prišla neformálna skupina, platforma Kresťania v Prešove, ktorá vznikla v novembri 2015. V minulom roku, r. 2017 oslovili k spolupráci stredné školy a boli prekvapení, že do projektu sa prihlásilo aj 13 základných škôl. Do pilotného projektu sa zapojili aj rôzne kresťanské spoločenstvá, charita, organizovaná skupina Rómov, v čom vidí veľký prínos pre mesto. Pavol Biroš zdôraznil, že tento festival je slávnosť, dobrovoľná nezištná činnosť bez nároku na odmenu, ako obetovanie sa pre vyšší cieľ. Inšpiráciou pre vznik tohto projektu bola platforma Kresťania v meste v Bratislave.
Dobrovoľnícka činnosť v tomto roku je naplánovaná na 21.05. - 25.05.2018 od 8.00 -12.00, v prípade, že dobrovoľníci majú ochotu pracovať aj poobede, je potrebné to uviesť do formulára, tiež uviesť lokality, ktoré uprednostňujú.
možnosť registrácie: www.krestaniavpresove.sk 
Doc. Gabriel Paľa dáva možnosť všetkým zapojeným, aby dobrovoľníci zaznamenávali svoju činnosť prostredníctvom fotografií a videí, kvôli dokumentácii, spomenul, že minulý rok bola v rámci projektu MSM vyhlásená súťaž o najlepšie video.
Pavol Biroš vyzval prítomných k šíreniu týchto informácií širšej verejnosti, občanom, firmám, aby sa do projektu zapojilo čo najviac dobrovoľníkov.
www.krestaniavpresove.sk – možnosť registrácie.
Dokument: (cca 888 kB)
Zdroj: Gabriel Paľa a Pavol Biroš

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2010 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok |

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2010 zoε