www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?citaren&id=537
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Zoe > Čitáreň

Dnes je: 17. január 2020     Meniny oslavuje: Nataša

Zoεpédia - náhodný výber: Makarizmy, Liturgické gestá – z..., Martýr.     pohľadnice

08.02.2008 | Duchovné články | Čítanosť(5998)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Boh zvíťazil nad chorobou

Boh zvíťazil nad chorobou

Najprv začnem modlitbou k tebe, Pane, lebo to ty si, Pane, podstatný, nie ja. Odovzdávam ti každého jedného čitateľa tohto svedectva. Prosím, aby sa zjavila tvoja milosť a aby to, čo je napísané, bolo hlboko vryté do každého srdca, aby slúžilo na povzbudenie a posilnilo vieru tam, kde všetko ostatné zlyháva. V mene Ježiša Krista zvolávam nekonečné požehnanie na všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomuto dielu a vyprosujem im veľa milostí. Amen.

 

Bolo to pred rokom v septembri, keď nášmu staršiemu synovi Huginkovi v Tatrách zistili gastroezofagálny reflux najťažšieho stupňa, zníženú imunitu a atopický ekzém. Reflux sa u neho prejavoval tak, že zvierač, ktorý uzatvára žalúdok, po požití potravy vôbec nepracoval. Všetka požitá strava sa vracala späť tráviacim traktom, čo sa prejavovalo zvracaním, ale vo väčšine prípadov vdychovaním stravy, ktorá sa menila na hlieny. To spôsobovalo časté zápaly dýchacích ciest a chronické nachladnutia. Bolo to veľmi zložité obdobie, pretože synček bol neustále chorý. Aj počas liečby sa choroba neustále prejavovala. Ustupovala až začiatkom leta minulého roka. V lete som sa dozvedela o príchode otca Jamesa Mariakumara do Prešova, a keďže som od neho čítala niekoľko kníh, vedela som, že Pán používa tohto človeka, aby sa oslávil. S kamarátkou sme teda vzali deti a prišli do Chrámu P. P. Gojdiča na Sídlisku III v Prešove, kde sa mala konať duchovná obnova. Prišli sme skoro ráno. Netušili sme, že ľudia sa na premodlenie zapisovali už deň vopred. Pán mi však dal vieru, čo hory prenáša a ja som verila, že to nejako zariadi. Náš Boh je Pánom nemožného. Dostali sme sa na rad, a tak sme „podstúpili“ premodlenie otcom Jamesom. Nemôžem povedať, že som prežila niečo výnimočné. Nebolo to o pocitoch, ale o viere, že Pán uzdravuje.

V novembri náš mladší synček Borisko ochorel. Tri dni sa zmietal vo vysokých horúčkach. Choroba pochytila aj mňa, aj môjho manžela. Huginko bol na náš údiv zdravý. Počas celého toho obdobia. To bol prvý zázrak, keďže so zníženou imunitou chytal choroby jedna radosť. Veľmi som sa z toho stavu tešila. V decembri nás objednali do Tatier na kontrolu. Medzitým mu reflux potvrdilo ďalšie odborné vyšetrenie. Keď sme prišli na rontgen, lekárka dala synovi vypiť akúsi bielu tekutinu, za ktorou musel vypiť väčšie množstvo vody. Ľahol si a rontgenologička ho snímala. Obracala ho z každej strany, až mi to prišlo zvláštne. Medzitým sa ma pýtala, či sme u nich už boli. Keď som jej kladne odpovedala, opýtala sa, či nám skutočne zistili reflux. Pridala som, že to bol najťažší stupeň. Potom ma zavolala k počítaču, aby som sa pozrela, pretože ona tomu nerozumie, ale že Huginko je úplne zdravý, že mu krásne trávi. Hneď som vedela, čia je to práca. Chválila som Pána a ďakovala mu za tento nádherný dar. Lekárka, ktorá nás vyšetrovala, bola nadšená. Vraj sme výnimočný prípad. Deti berú lieky aj 3 – 4 roky a aj tak sa to upravuje len pomaly. A to sme nedodržiavali striktnú stravu (Hugo chodí do škôlky, a tam by to bolo problematické), nespal vo zvýšenej polohe, niekedy sa nám podarilo nedať mu lieky aj týždeň, no a asi po dvoch mesiacoch sme prestali s cvičeniami, ktoré nám odporúčali, keďže pochádzali z jogy. Pri cvičení mal vydychovať rôzne samohlásky, ktoré boli vlastne vyvolávaním božstiev. Keď som sa stretla s o. Pariľákom, jednoznačne mi povedal, že cvičenia, ktoré praktizujeme, pochádzajú z východných filozofií, čo môže byť veľmi škodlivé pre syna aj pre našu rodinu. Takýmto spôsobom by sme sa otvorili Zlému. Chcem sa poďakovať aj otcovi Antonovi Pariľákovi, že mi Pán cez neho otvoril oči, a že nás uchránil od praktík, ktoré vôbec nesúvisia s kresťanstvom a nášho Boha zarmucujú.

 

Chcem ti teda povedať, brat, sestra, že nášmu Bohu nie je nič nemožné, že on je Pánom aj nad tvojou situáciou, nech je akákoľvek. Každý deň urob vo svojom srdci rozhodnutie a zlož svoju starosť na Pána. On sa naozaj postará. Nie vtedy, keď chceš ty. Nie spôsobom, ktorý ty nosíš v srdci a o ktorom si myslíš, že je tou jedinou cestou.

Nechaj minulosť a netráp sa pre budúcnosť. Ži pre dnešok, aby ti tie najkrajšie chvíle neunikli pomedzi prsty ako piesok. Teš sa, že aj kríž, ktorý prežívaš, slúži na tvoje dobro, na väčšiu vieru a povzbudenie pre iných. Modli sa, aby si mal vieru, čo hory prenáša. Spievaj Pánovi pieseň vďaky a chváľ ho aj vtedy, keď je tvoja situácia veľmi ťažká, neúnosná. To je ten čas, keď Pán koná, keď zlyháva tvoje snaženie, vyjde na povrch tvoja slabosť a prejaví sa jeho veľkosť, sláva a majestátnosť. Dostaneš do srdca slobodu a prijmeš kríž, ktorý iný nedokáže uniesť pod ťarchou sebaľútosti. Toto všetko ti vyprosujem a teším sa, že nabudúce to budeš ty, kto napíše svedectvo o tom, aký úžasný a veľký je náš Pán.

 

Henrieta 

Zdroj: Slovo 2008, č. 3.
Prameň sily na vydávanie svedectva
04.07.2011 | Duchovné články | | Čítanosť(4251)
Prameň sily na vydávanie svedectva
Každé svedectvo má veľkú silu
04.07.2011 | Duchovné články | | Čítanosť(3589)
Každé svedectvo má veľkú silu

všetky súvisiace články (31) »

 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε