www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?citaren&id=933
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Zoe > Čitáreň

Dnes je: 21. január 2019     Meniny oslavuje: Vincent

Zoεpédia - náhodný výber: Boh - najvyššia slob..., Manna, Beatifikácia.     pohľadnice

03.03.2017 | Duchovné články | Čítanosť(2193)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Amoris Laetitia - posynodálna apoštolská exhortácia svätého otca františka

Amoris Laetitia - posynodálna apoštolská exhortácia svätého otca františka
Prinášame krátku úvahu z Apoštolskej exhortácie Amoris laetitia
 
RADOSŤ LÁSKY, žitá v rodinách, je potešením Cirkvi. Napriek kríze manželstva „túžba po rodine je živá a motivuje Cirkev“. Odpoveď na túto túžbu je „kresťanské ohlasovanie, o rodine“.
Synoda ukázala potrebu širokej diskusie a prehlbovanie týchto tém. Uvažovanie pastierov a teológov, ktoré je verné Cirkvi, nám pomôže dosiahnuť väčšiu zrozumiteľnosť. Debaty, ktoré sú v komunikačných prostriedkoch alebo v publikáciách, či dokonca medzi služobníkmi Cirkvi, siahajú od bezuzdnej túžby všetko zmeniť – bez dostatočnej reflexie alebo základu – až k postoju, ktorý predstiera, že všetko možno vyriešiť aplikovaním všeobecných normatív či vyvodzovaním prehnaných záverov z niektorých teologických reflexií.
 
Nie všetky doktrinálne, morálne alebo pastorálne diskusie musia byť vyriešené zásahmi magistéria. Samozrejme, v Cirkvi je nevyhnutná jednota doktríny a praxe, ale to nebráni tomu, aby existovali rozličné spôsoby interpretácie niektorých aspektov doktríny alebo niektorých dôsledkov, ktoré z nej vyplývajú. Toto sa bude diať, až kým nás Duch nedovedie k úplnej pravde (Jn 16, 13), teda kým nás neuvedie do tajomstva Krista a kým nebudeme schopní všetko vidieť jeho očami. A tak v každej krajine je potrebné hľadať riešenia, pozorné voči tradíciám a lokálnym výzvam. Vskutku, „kultúry sú navzájom odlišné a každý všeobecný princíp, potrebuje byť inkulturovaný, ak má byť dodržaný a aplikovaný“.
 
bod 1 – 3
 

 


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε