www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?citaren&id=936
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Zoe > Čitáreň

Dnes je: 21. január 2019     Meniny oslavuje: Vincent

Zoεpédia - náhodný výber: Karmelitáni, Marana tha, Akatistova sobota.     pohľadnice

03.04.2017 | Duchovné články | Čítanosť(1869)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Amoris Laetitia - posynodálna apoštolská exhortácia svätého otca františka

Amoris Laetitia - posynodálna apoštolská exhortácia svätého otca františka
Na základe rôznych informácii bolo vhodné zostaviť posynodálnu apoštolskú exhortáciu, v ktorej sú zozbierané príspevky dvoch synod o rodine spolu s ďalším uvažovaním na usmernenie rodín.
 
Zmyslom exhortácie je poukázať na milosrdenstvo v rodinách. Ponúknuť rodinám nový pohľad na dary manželstva a rodiny. Pre uchovanie lásky plnej hodnôt, ako štedrosť, horlivosť, vernosť a trpezlivosť. Na druhej starne má za cieľ povzbudiť rodiny, aby boli znameniami a svedectvom tam, kde sa rodinný život dokonale neuskutočňuje alebo sa nerozvíja s pokojom a radosťou.
 
Pozrieme sa, čo k tomu hovorí Sv. Písmo, a čo učenie Cirkvi. Ako budovať rodiny podľa Božieho plánu, ako vychovávať podľa Božieho plánu. Každá kapitola má svoje opodstatnenie a určite bude prospešná pre niekoho viac a pre niekoho menej. Verím, že každý na základe čítania pocíti povolanie s láskou sa starať o život rodín, pretože ony „nie sú problémom, ale predovšetkým príležitosťou“.
 
Rodina je veľmi dôležitá pre vieru, ale aj pre spoločnosť. Cez rodinu sa človek naučí žiť morálne a slušne, aby tak bránil rozkladu spoločnosti v ktorej žije. Tak bude z rodiny vychádzať jednotlivec, ktorý bude soľou pre spoločnosť, ale aj pre Božie kráľovstvo. A svojimi hodnotami bude chrániť svet pred rozkladom, ako soľ chráni potraviny pred skazením.
 
bod 4 – 7

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε