www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?citaren&id=949
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Zoe > Čitáreň

Dnes je: 17. november 2019     Meniny oslavuje: Klaudia

Zoεpédia - náhodný výber: Olej, Bludné učenie, Zeón.     pohľadnice

24.01.2018 | Duchovné články | Čítanosť(3107)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Amoris Laetitia - posynodálna apoštolská exhortácia svätého otca františka

Amoris Laetitia - posynodálna apoštolská exhortácia svätého otca františka
 Mnohé rodiny, znehodnocuje nezamestnanosť a neistota práce, čo im spôsobuje utrpenie, ako to čítame v Knihe Rút. Ona stráca manžela, postavenie, prichádza o majetok, a odchádza z domova. No upiera sa spolu so svokrou k jedinej možnej opore a to k Bohu. A Boh ich vyvádza z nešťastia. Podobne hovorí aj Ježiš v podobenstve o nádenníkoch, ktorí sú v nútenej nečinnosti na námestí (Mt 20, 1 – 16). Toto isté spoločnosť tragicky prežíva v mnohých krajinách a tento nedostatok práce rozličnými spôsobmi narúša pokoj rodín. Podnikateľské prostredie, ktoré podporuje rodinu ukazuje Bóz. Jeho zamestnanci sú šťastný a plný pokoja, radosti. To isté ponúka Vinohradník nádenníkom, istotu zárobku, istotu že on má o nich záujem.
 
Nezabúdajme ani na degeneráciu, ktorú hriech vovádza do spoločnosti – keď sa človek správa ako tyran vzhľadom na prírodu, devastuje ju, používa ju egoistickým či dokonca brutálnym spôsobom. Cez Bibliu vidíme, že za svojim prospechom je človek ochotný ničiť aj prírodu. Dôsledkom toho je premieňanie pôdy na púšť (Gn 3, 17-19), ako aj ekonomické a spoločenské poruchy rovnováhy, proti ktorým sa jasne dvíha aj hlas proroka Eliáša (1 Kr 21). V knihe Kroník vidíme, ako sa falošné svedectvo a túžba po majetku obracia proti slabším. Aj sám Ježiš ukazuje na nespravodlivosť (Lk 12, 13-21; 16, 1-31). Je to smutný obraz aj dnešnej spoločnosti.
 
Bod 25-26

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε