www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?citaren&id=954
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Zoe > Čitáreň

Dnes je: 24. október 2019     Meniny oslavuje: Kvetoslava

Zoεpédia - náhodný výber: Evanjelista, Diptychy, Ilition.     pohľadnice

16.04.2018 | Duchovné články | drh | Čítanosť(3266)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Amoris Laetitia - posynodálna apoštolská exhortácia svätého otca františka

Amoris Laetitia - posynodálna apoštolská exhortácia svätého otca františka
Základom sveta a Cirkvi je dobro rodiny. Na základe rôznych analýz o rodine, o ich ťažkostiach, či stanovených cieľoch je potrebné sa zaoberať týmito znalosťami. Cez ne môžeme sledovať v dejinách požiadavky Sv. Ducha, ale i podnety, ktoré Cirkev môže využiť pre dobro manželov a rodín. Je to nekonečný zdroj vychádzajúci z tajomstva manželstva a rodiny. Preto musíme tieto poznatky o rodinách, približovať rodinám a manželom v tomto reálnom čase.
 
Cez Kristove učenie sa dnes pozeráme na realitu rodiny so všetkým čo k nej patrí. Ľudsko-kultúrna zmena najviac ovplyvňuje každú stránku života a vyžaduje si rozoberanie stavu a následne rôzny prístup. V tomto kontexte španielsky biskupi už dávno rozoznávali prichádzajúce zmeny: prisvojovanie si väčšej slobody, vyrovnávanie rozdielov v poslaní rodín, či jednotlivcov, rozdeľovanie zodpovednosti a úloh v snahe mať viac slobody pre seba. K rovnováhe v manželstve a rodinách síce prispieva spoločne vykonávanie úloh, spoločné zodpovedanie sa za zverené veci, ale toto samo nestačí. Základom budovania rodiny a manželstva je osobná komunikácia, s Bohom, s manželom, manželkou a deťmi. Na tejto komunikácii treba tvoriť základy spolunažívania. Lebo ani teraz, ani v budúcnosti nám spoločnosť nebude uľahčovať nazeranie na rodinu a manželstvo podľa minulých modelov. Buďme si vedomí ľudsko-kultúrnych zmien, ktoré jednotlivcom budú sa snažiť umenšovať priestor na rodinný a citový život.
Bod 31-32

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε