www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?forum_info
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Zoe > Diskusné fórum > Diskusné fórum - informácia

Dnes je: 25. apríl 2018     Meniny oslavuje: Marek

Zoεpédia - náhodný výber: Beatifikácia, Eucharistia, Boh - Božia všemohúc....     pohľadnice

Diskusné fórum

Poslaním tohto diskusného fóra je spoločné hľadanie pravdy na rôzne otázky života v duchu Evanjelia. Rešpektovaním tohto cieľa sa tento priestor môže stať nielen mocným svedectvom pre svet, ktoré bude mať silu privádzať ľudí bližšie k Bohu, ale stane sa aj nástrojom na formovanie správneho využívania tohto média.

S nádejou očakávame, že Vaše diskusné príspevky svojím štýlom i obsahom budú sledovať napĺňanie tohto poslania bez toho, aby tým utrpela polemika nutná k objasneniu diskutovanej témy.

Nebudú tolerované príspevky útočiace na česť iných a rovnako aj nekonštruktívne príspevky, ktoré nie sú zamerané na hľadanie pravdy.

Treba mať tiež na pamäti, že anonymita znižuje výpovednú hodnotu príspevku.

"...verejné a včasné podávanie udalostí a faktov podrobnejšie a neprestajne oboznamuje s nimi jednotlivcov, takže môžu účinnejšie prispievať k spoločnému dobru a všetci ľahšie napomáhať vzrastajúci pokrok celej občianskej spoločnosti. Ľudská spoločnosť má teda právo na vhodné informovanie tak jednotlivcov, ako aj pospolitostí, s patričným zreteľom na ich situáciu. No správne uplatňovanie tohto práva vyžaduje, aby podávaná správa bola vždy čo do obsahu pravdivá a - bez narušenia spravodlivosti a lásky - úplná. Okrem toho má byť podaná slušným a primeraným spôsobom, a teda má svedomite zachovávať mravné zákony a zákonité práva človeka a jeho dôstojnosť tak pri čerpaní, ako aj pri uverejňovaní správ. Lebo nie každá vedomosť je užitočná, "zatiaľ čo láska povzbudzuje (1Kor 8,1)." (Druhý vatikánsky koncil - Inter mirifica čl. 5)

Copyright © 2006-2010 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok |

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2010 zoε