www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?reaguj&id=4
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Zoe > Reaguj !!!

Dnes je: 21. apríl 2018     Meniny oslavuje: Ervín

Zoεpédia - náhodný výber: Lítijný sviatok, Trojica - Boh Trojje..., Dogma.     pohľadnice

Reaguj!!!

Médium: Rádio LUMEN

Zobraziť / skryť formulár

1 2 3 4

 
22.02.2009 - 15:59 |
slava isusu christu
Je mi velmi luto,ze na radiu Lumen vysielate minimum greckokatolickych liturgii..su to krasne obrady:d mnozstvo ludi by rado poculo aj greckokatolicke obrady,verte mi..nemohli by ste ich striedat s omsami??len tolko,vdaka,Anežka
 
25.05.2008 - 18:50
Sobota
Sláva Isusu Christu!
Chýbajú mi sobotňajšie gréckokatolícke sv. liturgie. Žiaľ v máji neboli ani raz, ani v 2. ani v 4. týždni.
Christos posredi nas!
 
13.03.2008 - 15:34 |
pokoj a milosti
Pokoj všetkým,videl so live prenos na STV2 a všetko je v poriadku,no skôr v rámci ekumény,sú zaujímave liturgické texty,tj:zdá sa mi že tzv."uniati"-grécko katolíci su "pápežskejší ako pápež" a to nieje dobré,cirkev je postavená na Isosovi Christovi,nie na "pápežovi"...tak treba o tom uvažovať,prajem dobrý deň
 
18.02.2008 - 09:56
petrovi
Mily Peter vtedy to bolo grekokatolicky vcera v televizii bol blahoslaveny Bobko namiesto Hopko. V sobotu hlavny svätitel kard. Sandri ...cudne ale samy preklep
 
17.02.2008 - 21:23 |
vysviacka noveho greckokatolickeho eparchu pre Bra
Ďakujem tiež za priamy prenos, uvítali by sme aj jeho zaradenie do archívu Rádia Lumen.
 
16.02.2008 - 10:50
vYSVIACKA NOVEHO BISKUPA
Chcem podakovat za priamy prenos z vysviacky nasho noveho greckokatolickeho eparchu pre Bratislavu
 
14.02.2008 - 09:57
Martinovi
Preco pre vas je pojem grekokatolicky dehonestujuci? Ja si myslim, ze vyjadruje to iste ako pojem greckokatolicky. Nebudte malycherny prosim. Ine vas nic neznepokojuje?
 
14.02.2008 - 09:54
Michaele
Na stranke radia Lumen sa daju stiahnuť všetky sv. omše v rubrike archiv, Emauzy, potom stačí prekonvertovat a nahrat vo formate audioCD
 
05.02.2008 - 15:53 |
gréckokatolícka omša
dobrý deň,
súrne zháňam CD s gréckokatolíckou omšou.nemáte to náhodou k dispozícií? Alebo neviete kde by som ho mohla zohnať, lebo v cirkevných obchodoch nemajú nič také.
 
30.01.2008 - 13:11
Vaše vyjadrovanie
Chcem Vás veľmi pekne poprosiť počúval som správy o 13 hodine pani Redaktorka nech sa vyjadruje správne a spisovne. Pojem grekokatolicka pre nás GRÉCKOKATOLÍKOV znie trocha dehonestujúca a zároveň to nie je spisovne
 
24.09.2007 - 07:46 |
ranné chvály
Nie som pravidelným poslucháčom Vášho rádia.Sporadicky počúvam niektoré relácie ako Vatikán,lupa, ranné chvály, infolumen a pod.Neviem, či mám tú smolu, že naďabím na váš "prešľap" vo vysielaní. Už sa mi stalo, že ste Vatikán vysielali to isté dva dni po sebe. Dnes (24.9.07) som si privstal, aby som počúval Vatikán a potom následne sa pomodlil s bohoslovcami ranné chvály. Začalo sa dobre. Po prvom žalme ticho.. tichá hudba.. a znova chvály od začiatku. Čakal som po skončení, že niekto sa ospravedlní, alebo vysvetlí, ale nikto nič. Iste, chyby sa stávajú aj u profesionálov, ale myslím, že bolo by treba tieto sledovať a za chyby sa ospravedlniť, alebo vysvetliť poslucháčom. Ináč vyzerá to tak, ako by sa to dialo neprofesionálne.
Podotýkam, že táto kritika chce byť "bona fide". Prajem vám veľa úspechov v záslužnej práci pri šírení Božieho kráľovstva cez Vaše LUMEN.
 
31.08.2007 - 10:34
Historia a my
Dakujem za vcerajsiu relaciu, ktora ma obohatila na duchu a zvlast o. biskupovi M. Chauturovi,kt. to s otcom Petrom vyborne zvladli a kazdy, kto tuto relaciu pocuval, urcite sa obohatil tiez.
Vdaka!
 
22.08.2007 - 10:33 |
Slovo o pánovi riaditeľovi
Akurát po tieto dni som si vymenil s pánom riaditeľom niekoľko mailov. Týkali sa samotného fungovania Rádia Lumen. Ako jeho prvý riaditeľ chcem poznamenať, že komunikácia s p.docentom Spuchlákom bola z môjho pohľadu perfektná!Najmä som postrehol jeho skromnosť a snahu riešiť mnohé problémy s pomocou odborníkov na dané oblasti. V tomto jeho úsilí ho maximálne podporujem a prajem jemu a celému Lumenu len tie najlepšie relácie. Nech im všetkým v tom dobrotivý Pán Boh pomáha!Fero z Banskej Bystrice
 
29.04.2007 - 10:41 |
Konštruktívna kritika?
Pozdravujem všetkých. Náhodou som sa dostal na toto fórum a dosť ma zarmútilo osočovanie doc. ThDr. Juraja Spuchľáka, PhD. Prednedávnom som sa naňho obrátil v súvislosti s jednou požiadavkou a jeho postoj mi doslova vyrazil dych (v dobrom slova zmysle). Skutočne ma prekvapil svojou bezprostrednosťou, promptnosťou a samozrejme ochotou pomôcť v danej veci. Pán docent, ďakujem Vám.
 
16.04.2007 - 08:25
Čo vy na to pán riaditeľ ?
Tešila som sa na pána prof.
Rakusa vo včerajšom Karmeli,
dojem nám pokazila vaša moderátorka, ako môžete takú osobu pustiť do éteru, čo nevie ani položiť otázku a nevie ani vyslovovať vety, viedla som školské rádio na VŠ ale to , čo sa v čera predviedlo v Karmely by som nepustila ani do romskej osady.
 
26.03.2007 - 09:40
neuveritelne
Otvorte si stránku Radia Lumen najdete tam funkcie redaktor pre sociologiu, redaktor pre enviromentalistiku, redaktor pre regionalistiku. Čo to je ? Veď už to radio tolko nezosmiešnujte.
 
20.03.2007 - 18:40 | |
Monike
Mňa napr. dosť oslovujú literárne kaviarne, hudba s klasikou, prenosy správ Vatikánu, oslovovali by ma aj mnohé iné relácie, keby na ne bolo možné reagovať. Lebo nedopovedané, či zavádzajúce skôr len vyvedie z pokoja než pomôže.

Ak by si si vedela predstaviť aj vlastnú učasť na konštruktívnej kritike - kontakt aj cez: www.katolickemedia.webzdarma.cz/KONTAKT.htm
 
20.03.2007 - 08:58
Prečo klesá úroveň Rádia Lumen pan doc.
Prečo klesá počúvanosť Rádia Lumen ? Prečo podľa výsledkov
počúvanosti stratilo Rádio
Lumen jednu tretinu poslucháčov ? Však sa rozširujete, počúvanosť by mala rásť, koho rádio oslovuje., mňa určite nie.
 
07.03.2007 - 19:59 | |
Zámerne skomolené Sväté Písmo
Vážený pán riaditeľ, prodekan, Doc. ThDr. Juraj Spuchľák, PhD.,

s akým úmyslom ste teraz pred chvíľou dovysielali Svetielko venované Hane Doskočilovej, kmeňovej autorke Ikaru, ktorému ste nie tak dávno venovali časté relácie.

Môžete sa so mnou staviť. Ak nájdeme v obľúbenom kníhkupectve Vášho rádia (100 m od Vášho štúdia), najväčšieho kníhkupectva na Slovensku spomedzi kníh označených ako duchovné aspoň 2% katolíckych kníh, všetky ich môžem aj zjesť.

Neviem podľa čoho vyberajú napr. Katka, Zuzka a Peťo rozprávky do vysielania. Vyzerá to, že na základe marketingového oddelenia, ktoré sa podľa tvrdenia jedného z Vašich redaktorov zaoberá rôznymi bartrovými obchodmi...

Keby ste vytiahli rozprávky len autorov pre deti spred roku 1950 a z emigrácie, mali by ste čo vysielať až do 22. storočia.

Neviem si predstaviť, čím budete obhajovať vysielanie rozprávky o babylonskej veži autorky ateistky.

Nepočúval som to pozorne, záznam na webe nemáte, ale záver stál za to!

Vraj babylonský boh (meno som zabudol, ale je to z knižky, ktorej nechcem aj na tomto mieste robiť reklamu) potrestal staviteľov veže. A že vraj: "Možno, keby vežu nestavali z kráľovho príkazu, ale pre vlastné potešenie, stála by dodnes."

Absolútne nepochopenie alebo popretie biblického príbehu - a balamutenie svetielkáčov a svetielkáčiek (Aj keď možno - neskúmal som, autorka použila podklad aj z Gilgamešovho eposu alebo niečoho iného)
 
23.02.2007 - 07:51 | |
Komolené mená
Vážený pán riaditeľ, prodekan, Doc. ThDr. Juraj Spuchľák, PhD.,

pri dnešnom rannom komolení katolíckych kňazov Vaším Rádiom Lumen a Vašimi moderátorkami ma napadlo, že by sa to dalo veľmi jednoducho technicky ošetriť.

Vám sa zobrazujú prijímané SMS-ky priamo na počítači. Ja by som si v svojej PC užívateľskej neschopnosti vyplnil pre všetky mená kňazov, ktoré sú v SMS tvare odlišné od skutočnosti automatické opravy. Meno pred jeho prečítaním (vždy je dosť času na túto 5 sekundovú operáciu) vybral a spätne vložil, čím by sa zobrazilo už v správnom tvare.

Myslím, že každý podpriemerný programátor, aj trochu skúsenejší užívateľ PC by Vám mohol nastaviť počítač tak, aby sa všetky počítaču známe mená zobrazili už automaticky v správnom tvare.

Disponujem zoznamom (a životopismi) takmer 11 tisíc slovenských kňazov (z toho asi tri tisíc žijúcich). Môžem Vám ho poskytnúť. Prípadne aj v súbore - SMS tvar - správny tvar.

karol.nagy@fabus.sk

1 2 3 4

Copyright © 2006-2010 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok |

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2010 zoε