www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?recenzie&id=117
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Teológia > Recenzie

Dnes je: 5. júl 2020     Meniny oslavuje: Cyril a Metod

Zoεpédia - náhodný výber: Vincentky, Exegéza, Komunita.     pohľadnice

12.11.2013 | Ria Ratajová | Čítanosť(3348)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu

Ahoj, Ježiš, môžeme sa porozprávať?

Anotácia:
Obyčajné večerné posedenie piatich vysokoškolákov v obľúbenej pizzerii, sa stáva neobyčajným v momente, keď si k nim prisadne neznámy mladík. Sympaťák v rifliach a tričku s nápisom LÁSKA, je totiž sám JEŽIŠ. A tak sa v tento večer päť mladých ľudí ocitá v prítomnosti toho najchápavejšieho a najpríjemnejšieho spoločníka akého kedy v živote stretli. Pútavá diskusia sa stáva tým najzaujímavejším a najdôležitejším momentom ich života. Sto pálčivých tém súčasného sveta je rozvrhnutých do jednotlivých krátkych kapitol, ktoré začínajú formou otázok študentov smerujúcich k Ježišovi. Otvorenosť  piatich mladých ľudí k Majstrovi je pozoruhodná a tak čitateľa možno prekvapia aj tzv. háklivé témy.
Predmanželské spolužitie, homosexuálne manželstvá, nezáväzný sex, narastajúca rozvodovosť, eutanázia, okultizmus, biela a čierna mágia, pornografia, depresie, New Age – to  je len zlomok tém a problémov, s ktorými sa traja chlapci (Talian Sergio, Brazílčan Julio, Nigérijčan Ruesh) a dve dievčatá (Nemka Katia, Angličanka Alice) obracajú na Ježiša. Kristus s láskou a trpezlivosťou vysvetľuje a objasňuje svojim spolustolovníkom aj príčiny ich osobných problémov. Zároveň ich však povzbudzuje a ukazuje im správny smer.
„Všetci potrebujú byť milovaní. Boh je láska, a preto stvoril človeka na svoj obraz. Do každého z vás vložil schopnosť milovať a byť milovaný. Preto chápem, že najbolestivejšie zranenia sú tie, ktoré sú z nedostatku lásky, najmä keď ich pociťujeme od ľudí, ktorí sú nám najbližší. Je smutné, že mnohí nesú v sebe toľko zranení pochádzajúcich z minulosti, najmä z detstva.“
„Verím vám všetkým, Katia. Viem, že hlboko vo vnútri ste dobrí. Ale ste popletení a azda aj zrádzaní dospelými, ktorí namiesto toho, aby vám pomáhali, vás využívajú. No buďte si istí, že keby vás aj všetci opustili, ja vás nikdy nezradím.“
Svetoznámy  kazateľ a exorcista Ellias Vella sa v tejto vzácnej knihe pokúša (nielen) mladým ľuďom, ktorí sa zmietajú v pochybnostiach a nástrahách dnešnej doby, priblížiť Ježiša ako pokrokového, chápavého, empatického a milujúceho priateľa.
Obľúbený autor opäť nesklamal a ukázal sa ako dokonalý znalec problémov súčasného človeka a zvlášť mladých ľudí. Myslím si, že tento knižný skvost by nemal chýbať v žiadnej knižnici mladého kresťana. Znovu a znovu ma láka si v tejto skvelej knihe zalistovať, uistiť sa, že Pán nám rozumie a zároveň v nej nachádzať vysvetlenia na spoločenské otázky a problémy tohto novodobého, odcudzeného a pomýleného sveta.

VELLA, E. 2013. Ahoj, Ježiš, môžeme sa porozprávať? [Hello, can I speak with Jesus?], Veľký Lápaš : Per Immaculatam, 217 s., brožovaná, ISBN 978-80-89606-04-7.
Autor: Ria Ratajová - všetky recenzie od tohto autora (1)

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε