www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1001
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 23. apríl 2021     Meniny oslavuje: Vojtech

Zoεpédia - náhodný výber: Liturgické knihy, Boh - Boh je múdry, Ikonoklazmus.     pohľadnice

15.03.2010 | Čítanosť(5231)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Ďalší prejav ekumenických vzťahov v Prešove

Ďalší prejav ekumenických vzťahov v Prešove

Pri príležitosti dvadsiatich rokov samostatnosti Pravoslávneho kňazského seminára v Prešove jeho rektor protojerej Mgr. Emil Jarkovský, za prítomnosti pravoslávneho arcibiskupa prešovského a Slovenska vladyku Jána, udelil 11. marca prešovskému gréckokatolíckemu arcibiskupovi a metropolitovi Jánovi Babjakovi SJ pamätnú medailu a pamätný list. Ocenil tak prínos vladyku Jána Babjaka pri budovaní vzťahov medzi Gréckokatolíckou a Pravoslávnou cirkvou v Prešove. Zároveň pamätným listom a pamätnou medailou ocenil aj rektora Prešovskej univerzity prof. RNDr. René Matloviča, PhD. Medzi účastníkmi milého stretnutia bol aj rektor Gréckokatolíckeho kňazského seminára bl. biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove PhDr. Marko Rozkoš, PhD.

Stretnutie, ktoré nadviazalo na viaceré iné ekumenické aktivity, ako je napr. Koncert zborových duchovných piesní, ktorý každoročne organizuje Pravoslávny kňazský seminár, zároveň znova potvrdilo, že tieto dve cirkvi vedú obojstranný dialóg pre dobro Božieho ľudu.

Zdroj: ISPB

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε