www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1005
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 17. január 2020     Meniny oslavuje: Nataša

Zoεpédia - náhodný výber: Kopia, Krestobohorodičen, Marana tha.     pohľadnice

27.03.2010 | Čítanosť(3037)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Osem bohoslovcov prijalo v Prešove nižšie svätenia

Osem bohoslovcov prijalo v Prešove nižšie svätenia

Na Sviatok Zvestovania Presvätej Bohorodičke, vo štvrtok 25. marca, prijalo v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove z rúk vladyku Jána Babjaka SJ nižšie svätenia – postrihnutie osem bohoslovcov Prešovskej archieparchie, z toho jeden z Rádu sv. Bazila Veľkého.

Vladyka im v homílii pripomenul, že podobne ako Bohorodička Panna Mária aj oni dnes dali Bohu svoje áno, „keď ste súhlasili, aby som na vašich hlavách urobil znak – postrihnutie.“ Spomenul prebiehajúci Rok kňazov a v jeho kontexte povedal: „Modlím sa za vás, aby ste sa približovali ku Kristovmu kňazstvu, ale aj k večnému cieľu, ktorým je Nebeské Kráľovstvo, s takou radosťou, ako Mária, keď od Zvestovania očakávala narodenie Ježiša Krista. Aby ste žili v radosti po celý život. Chceme vás vidieť radostných, aby ste robili ľudí, ku ktorým raz budete poslaní, šťastnými. Chcem vám povedať, že ste na dobrej ceste, lebo dnes sú mnohí mladí ľudia na nesprávnej ceste, na ceste, ktorá má značku – uzavretá cesta.“

Nižšie svätenia oprávňujú tých, ktorí ich prijali, čítať v chráme texty zo Starého zákona, z listov svätých apoštolov a zo Skutkov apoštolov, spievať verše a žalmy a nosiť sviece. Postrihnutím boli začlenení do duchovného stavu.

Zdroj: Ľubomír Petrík
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε