www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1014
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 12. december 2019     Meniny oslavuje: Otília

Zoεpédia - náhodný výber: Dekan, Pondelok po Syropôst..., Dogma.     pohľadnice

05.05.2010 | Čítanosť(3087)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Pozvanie na horu Zvir pri Litmanovej

Pozvanie na horu Zvir pri Litmanovej

Pozývame vás na horu Zvir pri Litmanovej, kde nám bude v nedeľu 9. mája 2010 opäť ponúknutá príležitosť naplniť sa pokojom a nádejou. Slávnosť pripadá na „Nedeľu slepého od narodenia“. Budeme mať možnosť prosiť nielen o to, aby sme neupadli do žiadnej podoby vnútornej slepoty, ale i ďakovať za nekonečnú lásku, ktorú nám prejavuje náš milosrdný Otec.

Slávnosť sa začne o 9.00 hod. uctením si ikony Presvätej Bohorodičky a akatistom k nej, bude pokračovať modlitbou svätého ruženca a vyvrcholí o 10.30 hod. svätou liturgiou. Po svätej liturgii sa duchovný správca hory Zvir, kňaz Vasil Kindja, spolu s pútnikmi pomodlí Korunku k Božiemu milosrdenstvu. Sviatosť zmierenia bude vysluhovaná počas dopoludnia. Máj je „mariánskym“ mesiacom a prvá zo žien, ktorá si zaslúži našu vďaku, je práve Mária. Preto vás ešte raz srdečne pozývame a povzbudzujeme slovami z akatistu: „Tebe Bohorodička, mocná vládkyňa, spievame víťaznú pieseň. Vyslobodila si nás od zlého, preto ti vrúcne ďakujeme, hoci sme len nehodní služobníci. Ty si nepremožiteľná, zbav nás všetkých bied, aby sme ti mohli spievať: Raduj sa, panenská Nevesta!“

Zdroj: Ján Dubníček
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε