www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1016
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 11. december 2019     Meniny oslavuje: Hilda

Zoεpédia - náhodný výber: Manna, Púť, putovanie, Zeón.     pohľadnice

10.05.2010 | Čítanosť(2929)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Májová nedeľa v Litmanovej

Májová nedeľa v Litmanovej

Takmer 2000 pútnikov z mnohých častí Slovenska, Čiech a Poľska prijalo pozvanie na Litmanovskú horu Zvir, kde ich čakalo hmlisté, daždivé počasie a teplota pod 10 stupňov celzia. Prítomným sa však naskytla dobrá príležitosť prijať chlad a nepriazeň počasia a ponúknuť ich ako obetu za všetko, o čo prišli prosiť.

V túto prvú májovú nedeľu po prvom piatku, sa po tradičnom úvodnom programe a modlitbách, začala o 10.30 hod. svätá liturgia, ktorú koncelebrovalo 6 kňazov. Hlavným celebrantom bol  o. Vasil Kindja,  duchovný správca hory Zvir. Sviatosť zmierenia a pokánia vysluhovalo 13 kňazov. V homílii plnej Božej pravdy správca farnosti Litmanová o. Rastislav Janičko nadviazal na evanjeliové čítanie o slepom od narodenia a jeho uzdravení Kristom. Hovoril o duchovnej slepote človeka a hriechu, ktorý túto slepotu spôsobuje. Zdôraznil, že Mária ostala verná Božiemu plánu nielen pri zvestovaní, ale až po kríž a svoje zosnutie. Mária je tou, ktorá nás učí nasledovať Krista. Vyzýval prítomný ľud, aby každý z nás prosil o dotyk Božej lásky. Nebeská matka je tou, ktorú máme prosiť o pomoc, aby sme dokázali vnímať Boží plán. Precítenú kázeň ukončil o. Janičko slovami: „Ja môžem i dnes povedať, Pane ja ti verím, preto zanechávam všetku tú špinu a chcem žiť nový život s tebou.“

Po svätej liturgii sa pútnici pomodlili Korunku k Božiemu milosrdenstvu. Spevom a hrou na akordeóne vyprevádzal odchádzajúcich do svojich domovov o. Vasil Kindja, snažiac sa čo najviac prehriať srdcia síce premoknutých, ale povzbudených pútnikov. Kiežby sme v osobnom živote žili to, čo sme v túto nedeľu počuli.

Zdroj: Ján Dubníček
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε