www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1022
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 19. január 2020     Meniny oslavuje: Drahomíra

Zoεpédia - náhodný výber: Proskomídia – „Na če..., Filia, Boh - Božie chcenie.     pohľadnice

31.05.2010 | Čítanosť(4732)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Archieparchiálna odpustová slávnosť v Krásnom Brode

Archieparchiálna odpustová slávnosť v Krásnom Brode

V Krásnom Brode sa cez víkend 29. a 30. mája uskutočnila archieparchiálna odpustová slávnosť k sviatku Zostúpenia Svätého Ducha. Hlavným slúžiteľom nedeľnej archijerejskej svätej liturgie bol prešovský arcibiskup a metropolita Mons. Ján Babjak SJ a v homílii sa zhromaždenému Božiemu ľudu prihovoril emeritný pomocný pražský biskup Mons. Ján Eugen Kočiš. Hovoril o tom, že Boh nás chce naplniť svojím Svätým Duchom, k čomu je dôležitá naša otvorenosť pre tento jeho zámer. Povedal, že Boh, ktorý je Najsvätejšia Trojica, sa nám dáva poznať, aby sme mali večný život. V závere odpustu nechýbal liturgický sprievod okolo chrámu. Vladykov vítal a ďakoval im igumen krásnobrodského monastiera o. Peter Pavel Haľko OSBM.   

Krásny Brod je obec pri Medzilaborciach a svojou históriou patrí medzi najstaršie odpustové miesta. Spravujú ho otcovia baziliáni. Nachádzajú sa v ňom zrúcaniny starodávneho baziliánskeho kláštora – monastiera, ktorý bol zničený počas prvej svetovej vojny. Rád baziliánov vystaval nový kláštor, ktorý bol posvätený v roku 2002 a nový chrám, ktorý bol posvätený v roku 2009.

Zdroj: Ľubomír Petrík
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε