www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=105
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 21. október 2020     Meniny oslavuje: Uršula

Zoεpédia - náhodný výber: Konkordancia, Antiseminitizmus, Čtec a spevák.     pohľadnice

03.01.2000 | Čítanosť(3996)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Pribinov kríž I. triedy pre biskupa Pavla Petra Gojdiča

Pribinov kríž I. triedy pre biskupa Pavla Petra Gojdiča

Dňa 3. januára 2000 v Grasalkovičovom paláci v Bratislave prezident Slovenskej republiky p. Rudolf Šuster zapožičal najvyššie štátne vyznamenanie Pribinov kríž I. triedy Jeho Excelencii Mons. Pavlovi Petrovi Gojdičovi in memoriam. Tento rád dostal o. biskup Gojdič za aktívny podiel na rozvoji duchovných hodnôt a kultúrneho života Slovenska.

Mons. Ján Hirka v reakcii na toto vyznamenanie uviedol: „Niektorí hovoria, že ocenenie pána biskupa Gojdiča prišlo neskoro, ale my to nechceme kritizovať. Sám pán biskup Gojdič bol veľmi skromný človek. Keď ešte žil, pýtali sa ho: Urobil vám niekto nejakú krivdu? A on odpovedal: Mne nikdy nikto krivdu neurobil. Iste, všetko, čo pociťoval ako krivdu, nechával na Boží súd, nech sa tam posúdi. On bol skutočne dobrák.“

Pribinov kríž I. triedy bol zapožičaný ešte pánovi Alexandrovi Dubčekovi in memoriam za vytrvalý zápas za humanizmus a demokratizáciu života v našej vlasti a pánovi Milanovi Šimečkovi in memoriam za aktívnu účasť na boji proti totalite a za šírenie myšlienok humanizmu a demokracie.

Slovo 2000, č. 2, s. 15.

Zdroj: -jg-

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε