www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1051
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 12. december 2019     Meniny oslavuje: Otília

Zoεpédia - náhodný výber: Kráľovské dvere, Akolyta, Exegéza.     pohľadnice

26.10.2010 | Čítanosť(2867)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Koncert sakrálnych spevov a infocesta po drevených chrámoch

Koncert sakrálnych spevov a infocesta po drevených chrámoch

Najkrajším hudobným nástrojom je ľudský hlas. Spevom oslavovať Boha sa v nedeľu 24. októbra rozhodli zbory a účastníci zo Slovenska a Poľska na Koncerte sakrálnych spevov v gréckokatolíckom drevenom Chráme Ochrany presvätej Bohorodičky v Nižnom Komárniku. Slávnosť sa začala svätou liturgiou, ktorú doprevádzal Zbor gréckokatolíckej Katedrály sv. Jána Krstiteľa z Przemyśla. Po svätej liturgii bol prezentovaný projekt, v rámci ktorého sa toto podujatie uskutočnilo, s názvom Prezentácia drevených chrámov na medzinárodnej drevenej ceste. Koordinátor o. Daniel Dzurovčin predstavil aktivity a ciele projektu a následne si všetci mohli vypočuť audio sprievodcu o miestnom drevenom chráme. Tento sprievodca v desiatich jazykoch bude k dispozícii návštevníkom v drevených chrámoch v Nižnom Komárniku, Potokoch, Jedlinke, Kožanoch, Uličskom Krivom a Kalnej Roztoke. Koncert pokračoval vystúpením Gréckokatolíckeho zboru presvätej Bohorodičky zo Svidníka, Zboru Michala Verbického z Przemyśla a skupiny Zboru sv. Romana Sladkopevca z prešovského kňazského seminára.  

Poobede sa účastníci vybrali na infocestu – návštevu gréckokatolíckych drevených chrámov v Jedlinke a Kožanoch, kde si taktiež pri obdivovaní ich nádhery vypočuli sprievodné slovo. Realizátorom mikroprojektu, vďaka ktorému sa koncert a infocesta uskutočnili, je Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci programu cezhraničnej spolupráce Poľská republika – Slovenská republika 2007 – 2013.

Zdroj: ISPA
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε