www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1068
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 17. január 2020     Meniny oslavuje: Nataša

Zoεpédia - náhodný výber: Proskomídia – „Na če..., Lyžička, Liturgia vopred posv....     pohľadnice

13.12.2010 | Čítanosť(3080)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Workshop o záchrane drevených chrámov v Prešove

Workshop o záchrane drevených chrámov v Prešove

Správcovia drevených chrámov sa stretli 10. a 11. decembra v Gréckokatolíckom kňazskom seminári bl. biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove na workshope venovanom záchrane drevených chrámov. Pre tridsiatich účastníkov z Poľska a Slovenska si svoje príspevky pripravili pozvaní odborníci pracujúci na poli starostlivosti o drevené chrámy. S cieľom koordinácie záchranných prác a vzájomnej pomoci si účastníci vymenili bohaté skúsenosti s obnovou drevených chrámov na oboch stranách hraníc. Tiež sa oboznámili s mnohými formami prezentácie vzácnych drevených sakrálnych pamiatok, ktoré sa realizujú v tomto projekte. Podujatie pokračovalo v piatok popoludní stretnutím partnerov projektu Záchrana drevených chrámov na medzinárodnej drevenej ceste, v rámci ktorého sa pracovný workshop uskutočnil. Vedúcim partnerom projektu je Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov a jeho realizácia, do ktorej je zapojených ďalších 13 vlastníkov drevených chrámov, je naplánovaná do februára 2012. V sobotu workshop pokračoval stretnutím partnerov zo Slovenska a Poľska a návštevou drevených chrámov, ktoré boli obnovené v rámci tohto projektu.  

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľská republika – Slovenská republika 2007-2013. Ďalšie podobné stretnutie správcov drevených chrámov zo Slovenska a Poľska je naplánované na október 2011.

Zdroj: Daniel Dzurovčin
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε