www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1078
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 17. január 2020     Meniny oslavuje: Nataša

Zoεpédia - náhodný výber: Nedele veľkonočného ..., Kaplnka, Doxa.     pohľadnice

19.01.2011 | Čítanosť(3030)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Vzácna návšteva v Majerovciach

Vzácna návšteva v Majerovciach

Pri tvojom krste v Jordáne zjavila sa, Pane, poklonyhodná Trojica. Otcov hlas ti vydal svedectvo. Nazval ťa svojím milovaným Synom. Aj Svätý Duch v podobe holubice potvrdil pravdivosť týchto slov. Svojím zjavením si osvietil celý svet. Kriste Bože, sláva tebe.

Na sviatok Bohozjavenia Pána, ktorý sa slávi 6. januára a je liturgickou oslavou a sprítomnením verejného zjavenia božstva Ježiša Krista, vladyka Ján Babjak SJ, prešovský arcibiskup a metropolita, spolu s otcom biskupom Jánom Eugenom Kočišom, emeritným pomocným pražským biskupom, slávili v tento sviatočný deň archijerejskú svätú liturgiu v chráme Nanebovstúpenia Pána v Majerovciach.

Oboch otcov biskupov pred chrámom privítal starosta obce a zároveň člen kurátorského zboru Ján Fabián.

So sviatkom Bohozjavenia je spojené veľké svätenie vody, ktoré vykonal vladyka Ján. Po skončení svätej liturgie o. Marek Belej s veriacimi poďakovali za vzácnu návštevu a zároveň otcovi biskupovi zablahoželali k 8. výročiu od jeho biskupskej vysviacky, ktorú prijal z rúk Božieho služobníka, pápeža Jána Pavla II. v Bazilike sv. Petra v Ríme 6. januára 2003 a tiež otcovi biskupovi Jánovi Eugenovi k 60. výročiu kňazskej vysviacky.

Zdroj: Marek Belej
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε