www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1083
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 17. január 2020     Meniny oslavuje: Nataša

Zoεpédia - náhodný výber: Svätyňa, Dogmatika, Lazaristi.     pohľadnice

08.02.2011 | Čítanosť(3211)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Februárová fatimská sobota a nedeľná púť na Hore Zvir

Februárová fatimská sobota a nedeľná púť na Hore Zvir

Dňa 5.2.2011 bola na Mariánskom pútnickom mieste v Litmanovej slávená fatimská sobota. Zídení pútnici prežili tento deň v duchu požiadaviek Panny Márie pri zjaveniach vo Fatime a v spoločnej modlitbe si vyprosovali posilu vo viere. Program modlitieb začal o 11.30 rozjímavým svätým ružencom, po ktorom nasledovala liturgia sv. Jána Zlatoústeho. Jej hlavným slúžiteľom bol o. Marcel Pisio, ktorý vo svojej homílii poukázal na to, že Boh od nás nežiada len možné veci, ale žiada od nás robiť aj nemožné – toto sa dá len na základe viery. Po liturgii nasledovala modlitba Korunky k Božiemu milosrdenstvu a Moleben k Presvätej Bohorodičke. Záverom fatimskej soboty sa pútnici zverili pod ochranu Bohorodičky modlitbou zasvätenia.

V prvú februárovú nedeľu – 6.2.2011 sa na Litmanovskej Hore Zvir zišlo približne 650 pútnikov, aby na príhovor Presvätej Bohorodičky vyprosov ali Božie milosti pre seba i svojich blízkych. Program februárovej& amp; #160;púte začal uctením Ikony Presvätej Bohorodičky, modlitbou Akatistu k Bohorodičke a pokračoval modlitbou slávnostného svätého  ruženca. Vrcholom púte bola svätá liturgia, na ktorej ohlásil Božie slovo o. Vasiľ Kindja. Vo svojej homílii zdôraznil to, že niekedy spôsobom svojho života bránime ľuďom okolo nás, aby spoznali Ježiša. Preto je potrebné nezatracovať druhých, ale dávať im šancu, ako to robí Ježiš Kristus. Po svätej liturgii sa pútnici ešte modlili modlitbu na úmysel Svätého Otca a Korunku k Božiemu milosrdenstvu.

Zdroj: Matúš Verba
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε