www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1086
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 19. január 2020     Meniny oslavuje: Drahomíra

Zoεpédia - náhodný výber: Typik, Cintorín, Mitra.     pohľadnice

16.02.2011 | Čítanosť(2805)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Medaila bl. P. P. Gojdiča OSBM za záchranu knižnice

Medaila bl. P. P. Gojdiča OSBM za záchranu knižnice

Prešovský arcibiskup a metropolita Mons. Ján Babjak SJ v utorok 15. februára v aule Gréckokatolíckej teologickej fakulty Prešovskej univerzity (GTF PU) v Prešove ocenil pracovníka fakulty pána Róberta Németha Medailou bl. Pavla Petra Gojdiča OSBM.

Ocenenie mu udelil za záchranu fakultnej knižnice pri havarijnej udalosti, ktorá sa stala na GTF PU dňa 23. septembra 2010, keď v skorých ranných hodinách z prasknutého vodovodného ventilu začala silným prúdom striekať voda, a za mimoriadne zodpovedné plnenie pracovných povinností. Vyzdvihol tak skutočnosť, že pán Róbert Németh svojou duchaprítomnosťou a obetavosťou zabránil ďalším materiálnym, ale aj oveľa vážnejším škodám v knižnici, keď hrozilo zničenie vzácneho knižného fondu. 

Vladyka Ján, veľký kancelár GTF PU, za prítomnosti dekana fakulty prof. Petra Šturáka a ďalších pedagogických a nepedagogických zamestnancov fakulty, na adresu oceneného povedal, že sa 23. septembra minulého roku, kedy mal službu na vrátnici, ráno o 3.30 hod. hrdinsky zachoval a odvrátil nemalú škodu. Zmobilizoval hasičov, dekana a ďalších a vlastnými rukami držal prívod vody, aby boli škody čo najmenšie. Keby voda tiekla bez obmedzenia jednu hodinu, už by bolo všetko zničené. „S radosťou chcem odovzdať toto ocenenie, ktoré sme začali udeľovať minulý rok pri príležitosti 60. výročia likvidácie Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku. Si pre nás vzorom, ako zodpovedne si má človek plniť svoje úlohy. Toto je potvrdenie toho, že v každej práci sa dajú robiť hodnotné veci a že svojou poctivou prácou človek kráča po ceste spásy“, uviedol otec arcibiskup.

Prof. Peter Šturák poďakoval za ocenenie pracovníka fakulty a povedal, že je to „vzpruha do našej ďalšej práce“.

V závere ocenenému všetci zaspievali „mnoholitstvije – mnoho rokov“.

Zdroj: Ľubomír Petrík
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε