www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1093
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 11. december 2019     Meniny oslavuje: Hilda

Zoεpédia - náhodný výber: Duchovný zážitok, Ipakoj, Lítia.     pohľadnice

07.03.2011 | Čítanosť(2847)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Posviacka základného kameňa nového gréckokatolíckeho chrámu v Levoči

Posviacka základného kameňa nového gréckokatolíckeho chrámu v Levoči

Dňa 6. marca 2011 prešovský arcibiskup a metropolita Mons. ThDr. Ján Babjak SJ posvätil základný kameň nového gréckokatolíckeho chrámu Ochrany Presvätej Bohorodičky v Levoči. Bola to radostná a zároveň historická udalosť pre miestnych veriacich, ktorí po viac ako 70-tich rokoch existencie levočskej farnosti budú mať nový chrám. V súčasnosti sa využívajú priestory obytného domu na Košickej ulici v centre mesta upravené na liturgické slávenia. Nový chrám bude postavený na sídlisku Západ.

Keďže posviacka sa konala na Syropôstnu nedeľu, otec arcibiskup sa vo svojej homílii zameral na posolstvo evanjelia tejto nedele a hovoril o odpustení a pravých pokladoch každého človeka, ktoré si kresťan nemá zhromažďovať na tejto zemi, „kde ich moľ a hrdza ničia a kde sa zlodeji dobýjajú a kradnú. V nebi si zhromažďujte poklady; tam ich neničí ani moľ ani hrdza a tam sa zlodeji nedobýjajú a nekradnú. Lebo kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce“ (Mt 6, 19 – 21). Zároveň pripomenul veriacim, aby si vážili milosť, že sú tou generáciou, ktorej je dopriate postaviť Bohu chrám.

Na slávnosti sa zúčastnil aj emeritný gréckokatolícky pražský pomocný biskup Ján Eugen Kočiš, popradský protopresbyter o. Miroslav Bartoš a kňazi okolitých farností.

Miestny gréckokatolícky farár o. Rastislav Višňovský po skončení obradov poďakoval vladykovi Jánovi za posvätenie základného kameňa a ostatným prítomným za účasť. Zároveň vyjadril nádej, že s Božou pomocou tento nový chrám bude čím skôr postavený.

Už teraz ďakujeme všetkým dobrodincom nového chrámu a zároveň prosíme o modlitby, aby Pán žehnal toto dielo.

Zdroj: Daniela Višňovská
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε