www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1180
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 13. august 2020     Meniny oslavuje: Ľubomír

Zoεpédia - náhodný výber: Tretia nedeľa Veľkéh..., Dcéry kresťanskej lá..., Kantor.     pohľadnice

06.02.2012 | Čítanosť(4471)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Fatimská sobota a prvá februárová nedeľa v Litmanovej

Fatimská sobota a prvá februárová nedeľa v Litmanovej

Dňa 4.2.2012 bola na mariánskom pútnickom mieste v Litmanovej slávená fatimská sobota. Program začal o 10.00 rozjímavým svätým ružencom, nasledovala svätá liturgia, ktorej hlavným celebrantom a zároveň kazateľom bol otec Marcel Pisio, duchovný správca Hory Zvir. Po svätej liturgii sme sa modlili Korunku k Božiemu milosrdenstvu.  Záverom fatimskej soboty sme sa zverili pod ochranu Bohorodičky modlitbou zasvätenia.

V prvú februárovú nedeľu – 5.2.2012 sa na litmanovskej Hore Zvir, v poriadne mrazivom počasí, zišlo približne 200 pútnikov, aby na príhovor Presvätej Bohorodičky vyprosovali Božie milosti pre seba i svojich blízkych. Program februárovej púte začal uctením Ikony Presvätej Bohorodičky, modlitbou Akatistu k Bohorodičke a pokračoval slávnostným svätým ružencom. Vrcholom púte bola svätá liturgia, na ktorej ohlásil Božie slovo otec Marcel Pisio. V homílii vychádzal z evanjelia o márnotratnom synovi, ktoré východná cirkev číta práve v túto nedeľu. Kým by sme rozprávali iba o človeku, ktorý utráca na márnosti, asi sa v evanjeliu nenájdeme. No cirkevnoslovanský preklad názvu tejto nedele – “Nediľa bludnaho syna” – nám povie, že tu nejde len o utrácanie peňazí či o majetok – ale ide o človeka, ktorý často na ceste životom zablúdi a Boh je ten milosrdný a láskavý Otec, ktorý nás stále nanovo prijíma späť do svojho Domu, ktorým je Božie kráľovstvo. Púť bola zakončená modlitbou za Svätého Otca a Korunkou k Božiemu milosrdenstvu. Pri liturgii pútnici pamätali v modlitbe aj na všetkých ľudí, ktorí chceli prísť na Horu Zvir, no nepriazeň počasia im to nedovolila.

Zdroj: Peter Šturák ml.
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε