www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1181
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 10. august 2020     Meniny oslavuje: Vavrinec

Zoεpédia - náhodný výber: Bona fide, Exodus, Diptychy.     pohľadnice

05.03.2012 | Čítanosť(4709)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Fatimská sobota a marcová púť na Hore Zvir

Fatimská sobota a marcová púť na Hore Zvir

Fatimskú sobotu 3. marca vyše sedemdesiat veriacich slávilo v Litmanovej na Hore Zvir spolu s prešovským arcibiskupom a metropolitom Jánom Babjakom SJ. Pred svätou liturgiou, ktorú koncelebroval aj pražský vikár otec Kornel Baláž a ďalší duchovní otcovia, nechýbal rozjímavý svätý ruženec. Na koniec slávnosti sme zasvätili svoje životy Presvätej Bohorodičke.

V prvú marcovú nedeľu, 4. marca, sa na Horu Zvir opäť zišli mariánski pútnici. Vyše 800 veriacich z celého Slovenska sa prišlo spoločne modliť na toto obľúbené pútnické miesto. Príjemnú modlitebnú atmosféru spríjemňovalo krásne slnečné počasie, ktoré vydržalo po celý deň. Program začal uctením si ikony Presvätej Bohorodičky a následne pokračoval modlitbou akatistu a svätého ruženca. Malá púť vyvrcholila slávením Eucharistie. V homílii sa prihovoril zhromaždeným pútnikom otec Daniel Dzurovčin, synkel Prešovskej archieparchie pre ekonomiku. V homílii nám priblížil situáciu ochrnutého, ktorého priniesli k Ježišovi, a poukázal na dôležitosť duchovného uzdravenia – odpustenia hriechov, ktoré nám je väčšmi osožné pre večnosť, ako uzdravenie telesné, ktoré pretrvá len do času. Takto naplnení Božím Slovom sa po skončení slávnosti veriaci pomaly poberali na cestu domov.

Zdroj: Michal Sopko
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε