www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1186
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 1. apríl 2020     Meniny oslavuje: Hugo

Zoεpédia - náhodný výber: Depositum fidei, Myšlienka na slová Ž..., Breviár.     pohľadnice

13.12.2013 | Čítanosť(9125)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(1)

duchovná obnova Linky Valentín

duchovná obnova Linky Valentín
V dňoch od 5 – 8. decembra 2013 za hojnej účasti ľudí sa uskutočnila duchovná obnova Linky Valentin, pôsobiacej pri Gréckokatolíckej cirkvi v Košiciach – Starom meste a Občianskeho združenia Rieky z Bratislavy. Bola určená ľuďom zraneným v oblasti vzťahov, citov a sexuality. Tým, ktorí prežívajú vo svojom živote homosexuálne cítenie, ako aj ľuďom inak sexuálne cítiacim. Prebiehala v rázovitej obci neďaleko Prievidze.
Témou stretnutia bolo: Srdce muža a ženy.
Žijeme v jednom veľkom príbehu lásky. Boh nás v ňom stvoril ako muža alebo ženu. A dal aj nám srdce. Nesieme totiž v sebe Boží obraz. A preto potrebujeme aj mužov aj ženy, aby sme ukázali, aké je Božské srdce. V duchu týchto slov sa niesla celá duchovná obnova.
Stretnutie sme začali vo štvrtok večer akatistom k presvätej Bohorodičke pred jej ikonou s názvom Nevyčerpateľná čaša.
Obnovu viedli a sprevádzali nás o. Marko Rozkoš a otec Vitalij Luck. V bohatom programe sme denne slávili sv. liturgiu, odzneli prednášky, v ktorých sa prednášajúci dotkli ľudskej prirodzenosti, ktorá je nám daná a tak ju môžeme žiť a rozvíjať. Poukázali na úlohy a rozdielnosť medzi mužmi a ženami. Dotkli sa aj zranených vzťahov a rán, ktoré neraz poznačia naše vzťahy, ako aj náš vzťah s Bohom. Denne sme sa zdieľali v skupinkách pri Lectio divina, náplňou bola aj práca so Svätým Písmom a príjemným obohatením programu boli aj kresťanské a hebrejské tance. V piatok k nám zavítal aj svätý Mikuláš, pred ktorým zaspieval každý z účastníkov nejakú pieseň spojenú s týmto svätcom. V Mikulášskom pásme, po ktorom nasledoval jeho očakávaný príchod sme si vypočuli životopis svätého Mikuláša a zoznámili sme sa s jedinečnou udalosťou zjavenia tohto obľúbeného svätca v roku 1851 v obci Ľutina v okrese Sabinov. V piatok a v sobotu sme si premietli životopisný film: svätý František a Klára, ktorý oslovil všetkých účastníkov. Dojímavá bola aj piatková adorácia, ktorej predchádzal krátky ruský film o troch jednoduchých rybárov - svätcov s názvom: Vy ste traja, my sme traja. Dojímavým bol aj piatkový večer, ktorý patril pravidelnému bodu programu: môj dotyk s Bohom. Zazneli tam osobné svedectvá zúčastnených.
V nedeľu sme slávili sviatok Počatia presvätej Bohorodičky svätou Annou. Svätú liturgiu sme ukončili myrovaním a mnoholitstvijem všetkým zúčastneným. Ďakujeme Bohu za požehnaný čas, ktorý sme mali počas celej duchovnej obnovy.
 
Ďalšia duchovná obnova sa uskutoční v dňoch od 16 - 19. mája 2014 pri Liptovskom Mikuláši. Bližšie informácie už teraz môžeš získať na adrese:
 
Linka Valentín
Gréckokatolícka cirkev
P. O. Box B- 43
040 01 Košice 1
mail:valentinskespolocens tvo@centrum.sk
 
Občianske združenie Rieky
Puškinova 1
811 04 Bratislava
Zdroj: Peter Kovalčík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε