www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1196
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 18. február 2020     Meniny oslavuje: Jaromír

Zoεpédia - náhodný výber: Dcéry Panny Márie Po..., Essentia, Liturgia.     pohľadnice

12.11.2015 | Čítanosť(3624)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Ad limina apostolorum

Ad limina apostolorum
9.11.2015
V Ríme sa dnes začala návšteva slovenských biskupov ad limina apostolorum. Prvým bodom na programe bola návšteva Baziliky svätého Petra vo Vatikáne, kde biskupi spoločne slávili svätú omšu pri oltári nad hrobkou svätého Petra. Po svätej omši nasledoval program návštev prvých dikastérií Rímskej kúrie. Viac sa dočítate na stránksch TK KBS.
 
10.11.2015
V Ríme pokračuje návšteva slovenských biskupov ad limina apostolorum. Program druhého dňa začal slávením Božskej liturgie svätého Jána Zlatoústeho v Bazilike Santa Maria Maggiore. Potom čakali biskupov návštevy vatikánskych úradov. Prinášame aktualizované informácie z návštevy. Viac sa dočítate na stránkach TK KBS. 
Homília vladyku Milana Chautura na sv. liturgii v bazilike Santa Maria Maggiore tu:
 
11.11.2015
V Ríme pokračuje návšteva slovenských biskupov ad limina apostolorum. Program tretieho dňa začal účasťou na generálnej audiencii so Svätým Otcom. Potom čakala biskupov návšteva Kongregácie pre náuku viery. Program ukončili slávením v Lateránskej bazilike. Viac sa dočítate na stránkach TK KBS.
 
 
12.11.2015
V Ríme pokračuje návšteva slovenských biskupov ad limina apostolorum. Program štvrtého dňa bol spojený so súkromnou audienciou u Svätého Otca Františka. Potom čakala biskupov návšteva viacerých vatikánskych úradov. Program ukončili súkromnou svätou omšou. Prinášame aktualizované informácie z návštevy. Viac sa dočítate na stránkach TK KBS.
 

 

13.11.2015
V Ríme pokračovala návšteva slovenských biskupov ad limina apostolorum. Počas piateho dňa ich čakali návštevy Kongregácie pre biskupov, Kongregácie pre klerikov a Najvyššieho tribunálu Apoštolskej signatúry. Podvečer, o 16:00 h, biskupi slávili svätú omšu so slovenskými veriacimi v Bazilike sv. Pavla za hradbami. Viac sa dočítate na stránkach TK KBS.

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε