www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1311
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 16. jún 2021     Meniny oslavuje: Blanka

Zoεpédia - náhodný výber: Benediktíni, Ateizmus, Boh - Božia svätosť.     pohľadnice

22.03.2019 | Čítanosť(2113)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Biskup Chautur k druhému kolu volieb: Chcú ešte kresťania vidieť kresťanskú budúcnosť svojich detí?

Biskup Chautur k druhému kolu volieb: Chcú ešte kresťania vidieť kresťanskú budúcnosť svojich detí?
Biskup Chautur k druhému kolu volieb: Chcú ešte kresťania vidieť kresťanskú budúcnosť svojich detí? Pozrite, čo sa deje na západe! Nedá sa ujsť pred zodpovednosťou tým, že vhodím prázdny lístok alebo nepôjdem voliť.

Milan Chautur na sociálnej sieti napísal, že v masmédiách po prvom kole volieb prezidenta zarezonovalo, že v Katolíckej cirkvi na Slovensku už “ovečky neposlúchajú svojich pastierov”. “Bol by to zlý znak, ak by to bola pravda, lebo cirkev je zriadená Kristom ako hierarchické spoločenstvo. To však, že hierarchia nikdy priamo nepomenovala, čo treba poslúchnuť skôr naznačuje, že nie o neposlušnosti sa dá hovoriť, ale skôr o vlastnej slobode, v ktorej si každý vysvetlil veci po svojom, alebo i o tom, že mnohí si to vlastné vyjadrenie odložili na druhé kolo.”
 
Ani teraz podľa neho netreba zdôrazňovať meno kandidáta a prikazovať, ale skôr je potrebné poukázať na krajiny západu, kde už majú skúsenosť aj s liberalizmom aj s tradicionalizmom.
 
“Tak napríklad za tradičnú rodinu sa považuje iba otec, mama a dieťa, no v liberálnej spoločnosti to nemusí byť pravda, ako nemusia byť pravdou ani ďalšie kresťanské zásady.”
 
Samotní kandidáti sa podľa neho dosť priamo vyjadrujú k týmto skutočnostiam, takže každý má možnosť vo svedomí a slobodne voliť. “Ak kresťan vie, čo považuje jeho náboženstvo za rodinu, a čo mu dáva jeho viera, potom jeho rozhodnutie nemôže ísť proti tej viere, ktorá mu dáva zmysel života, lebo tým ju zrádza aj bez formálneho vystúpenia z cirkvi.”
 
“Preto je dôležité povedať, že práve kresťania, ktorých je štatistický na Slovensku najviac, rozhodnú o tom, či chcú vidieť ešte kresťanskú budúcnosť detí, alebo im už na tom nezáleží. Pritom nech sa nezabudnú pozrieť na krajiny západne od nás a dajú si vo svedomí odpoveď na to, čo je pre ich život najcennejšie.”
 
Dodáva, že nevstupuje s nikým do polemiky a konfrontácie. “Len pripomínam, že s osobou kandidáta si volíme aj jeho postoj k životu a jeho životnú filozofiu, ktorá každého z nás bude reprezentovať vo svete.”
 
“A to je už veľká zodpovednosť za budúcnosť vlastných detí, pred ktorou sa nedá ujsť tým, že nepôjdem voliť, alebo do hlasovacej urny vhodím prázdny lístok,” napísal vladyka Milan Chautur.
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε