www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1327
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 1. apríl 2020     Meniny oslavuje: Hugo

Zoεpédia - náhodný výber: Indiktion, indikt, Nedele veľkonočného ..., Kantor.     pohľadnice

04.12.2019 | Čítanosť(693)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Termín pohrebu zomrelého gréckokatolíckeho biskupa Mons. Jána Eugena Kočiša

Termín pohrebu zomrelého gréckokatolíckeho biskupa Mons. Jána Eugena Kočiša
Zádušná svätá liturgia a pohrebné obrady za gréckokatolíckeho emeritného pomocného biskupa Pražského apoštolského exarchátu a titulárneho abrittského biskupa Mons. Jána Eugena Kočiša sa uskutočnia v pondelok 9. decembra 2019 o 11.00 hod. v Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa v Prešove. Pohrebné obrady začnú panychídou a svätou liturgiou v cirkevnoslovanskom jazyku a budú pokračovať pohrebnými obradmi v slovenskom jazyku. V priamom prenose budú pohreb vysielať TV Lux a Rádio LUMEN.
 
Rakva s telesnými pozostatkami zomrelého vladyku Jána Eugena bude v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove vystavená pred pohrebom od 10:00 hod. a na konci obradov bude uložená do krypty pod katedrálou.
 
V predvečer pohrebu, v nedeľu 8. decembra 2019 v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove od 15:30 hod. do 18:00 hod., pozývame veriacich k modlitbám za nesmrteľnú dušu pri rakve s telesnými pozostatkami zomrelého vladyku Jána Eugena. O 16:00 hod. začne modlitba parastasu a po nej čítanie svätých evanjelií.
 
Smutočné oznámenie tu.
Zdroj: ISPA

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε