www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1333
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 30. máj 2020     Meniny oslavuje: Ferdinand

Zoεpédia - náhodný výber: Svätá Päťdesiatnica, Hypostáza, Evanjelista.     pohľadnice

03.01.2020 | Čítanosť(694)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Koledníci Dobrej noviny zavŕšia jubilejný 25. ročník viacerými výnimočnými udalosťami

Koledníci Dobrej noviny zavŕšia jubilejný 25. ročník viacerými výnimočnými udalosťami
 
Koledník Adam prináša obetný dar, autor fotografie Cristian Gennari, Kindermissionswerk, 2019. Roma 01-01-2020 Papa Francesco, celebra la Santa Messa nel primo giorno dell' anno Ph: Cristian Gennari/Siciliani.
 
Novoročná svätá omša so Svätým Otcom
 
V stredu 1. januára priniesol koledník Adam z Jakubian obetný dar Svätému Otcovi Františkovi počas novoročnej svätej omše vo Vatikáne. Novoročnej svätej omše sa zúčastnili koledníci z gréckokatolíckej farnosti Jakubany pri Starej Ľubovni. Slovenskú skupinu dopĺňali koledníci z Nemecka, Rakúska, Južného Tirolska, Švajčiarska, Maďarska a Rumunska.
 
Obetný dar pápežovi priniesol Adam Faber v sprievode ďalších dvoch koledníčok z Nemecka. „Bolo to super, že som sa mohol stretnúť so Svätým Otcom. Je to nezabudnuteľný zážitok,“ povedal Adam. Tešili sa z toho aj ďalší slovenskí koledníci Miriam a Kristínka Vaľkové s Radkom Štuckom, ktorých sprevádzala pani Andrea Vaľková. Štvorica chlapcov a dievčat z Jakubian zaspievala a zavinšovala vo večnom meste aj v Pápežskom slovenskom kolégiu sv. Cyrila a Metoda, u kardinála Jozefa Tomku, na Slovenskom veľvyslanectve pri Svätej stolici ako aj Švajčiarskej garde. Stretnutie európskych koledníkov v Ríme absolvovala Dobrá novina už po štvrtý raz.
 
Prijatie u prezidentky Zuzany Čaputovej
 
Dnes, v piatok 3. januára o 13:00 prijme prezidentka SR Zuzana Čaputová koledníkov Dobrej noviny. Prezidentka prijme koledníkov po prvýkrát od svojho zvolenia do funkcie. Viac ako 24-tisíc koledníkov z celého Slovenska zastúpia tri skupinky koledníkov z Jakubovian, Topoľčianok a Podkriváňa.
 
Dobrá novina už 25 rokov pozýva deti a mladých ľudí zapojiť sa do vianočnej koledníckej akcie s cieľom priniesť tradičnou formou vianočnú radosť z narodenia Krista do slovenských rodín a zároveň podporiť rozvojové projekty pre núdznych na africkom kontinente. V jubilejnom 25. ročníku s témou Buďme požehnaní(m) Dobrá novina pripomenula ovocie požehnania, ktorá počas svojej existencie prináša na Slovensku ako aj v kenskej Turkane.
 
Druhý ročník Trojkráľového sprievodu v Bratislave
 
Dobrá novina pozýva v pondelok 6. januára širokú verejnosť ako aj rodiny s deťmi na druhý ročník Trojkráľového sprievodu v uliciach Bratislavy. Sprievod sa začne popoludní o 14:30 na nádvorí Bratislavského hradu, odkiaľ bude pokračovať cez Palisády okolo Prezidentského paláca až do historického centra mesta. Hlavnou témou sprievodu zostáva večne aktuálny príbeh múdrych kráľov a úcta k betlehemskému dieťaťu. Vstup na podujatie je voľný, viac informácií na www.trajakrali.sk.
 
Ďakovná svätá omša pri príležitosti 25 rokov koledníckej akcie
 
V pondelok 6. januára o 11:00 odslúži svätú omšu spišský emeritný biskup Andrej Imrich vo farskom kostole v Tvrdošíne. Slávnostná ďakovná svätá omša bude poďakovaním za 25 rokov koledníckej akcie Dobrá novina. Zúčastnia sa na nej koledníci Dobrej noviny z regiónu a svätú omšu bude vysielať v priamom prenose RTVS.
 
Tradičnú kolednícku akciu Dobrá novina organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí v spolupráci s katolíckymi farnosťami v približne 1 260 mestách a obciach na celom Slovensku.
 
Na verejnú zbierku Dobrá novina možno prispieť na číslo účtu IBAN: SK77 1100 0000 0029 4045 7894, SWIFT: TATRSKBX alebo online na dobranovina.darujme.sk
 
Verejná zbierka Dobrá novina – 25. ročník je zapísaná v registri verejných zbierok MV SR pod číslom 000-2019-026282 zo dňa 8. augusta 2019 na všeobecne prospešný účel rozvojovej spolupráce a humanitárnej pomoci.
 
Bližšie informácie o koledníckej akcii a použití prostriedkov z verejnej zbierky nájdete na www.dobranovina.sk
Zdroj: Jozef Magda, jozef@erko.sk, 0908 119 976

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε