www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1371
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 5. marec 2021     Meniny oslavuje: Fridrich

Zoεpédia - náhodný výber: Alexandrijská škola, Liturgické gestá – z..., Izobraziteľné antifó....     pohľadnice

23.09.2020 | Čítanosť(89)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Na Slovensku sa začne medzinárodná pro-life kampaň 40 dní za život

Na Slovensku sa začne medzinárodná pro-life kampaň 40 dní za život
Bratislava 21. septembra (TK KBS) V stredu 23. septembra 2020 sa na Slovensku začne medzinárodná pro-life kampaň 40 dní za život, ktorej poslaním je zjednotiť sa počas 40 dní v modlitbách, pôste a pokojnej prítomnosti priamo na mieste vykonávania potratov. Tento rok sa kampaň uskutoční na dvoch miestach naraz - v Bratislave pred Ružinovskou nemocnicou a v Prešove pred zdravotníckym zariadením Gynstar. Potrvá až do 1. novembra 2020. Dobrovoľníci sa budú na týchto miestach modliť za nenarodené deti, tehotné matky, zdravotníkov vykonávajúcich potraty a celú spoločnosť.
 
"Vítaný je každý, kto by sa chcel s nami modliť, a tak prispieť k rozvoju kultúry života na Slovensku," povedala koordinátorka kampane Martina Bednáriková. "Do kampane je však možné zapojiť sa aj na diaľku, a to modlitbou a pôstom práve tam, kde sa nachádzate. Nemusíte teda bývať v Prešove alebo Bratislave, aby ste sa k nám pridali. Počas 40 dní budeme totiž posielať denné zamyslenia všetkým, ktorí sa chcú zapojiť do modlitieb," uviedla. Okrem modlitbovej prítomnosti v Bratislave a v Prešove a možnosti zapojiť sa do modlitieb na diaľku sa počas kampane uskutočnia aj sprievodné akcie - svätá omša, adorácia a modlitbová reťaz.
 
Viac informácií o projekte 40 dní za život je možné nájsť na stránke www.40dnizazivot.sk. Sledovať tiež je možné profily @40dnizazivot aj na Facebooku, Instagrame a Twitteri.
 
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε