www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=1389
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 26. február 2021     Meniny oslavuje: Viktor

Zoεpédia - náhodný výber: Liturgické postoje, Boží Duch v tebe vol..., Predpôstne obdobie.     pohľadnice

12.11.2020 | Čítanosť(36)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Biskupi k výročiu vojny: Musíme spoločne žiadať mier pre celý svet

Biskupi k výročiu vojny: Musíme spoločne žiadať mier pre celý svet
Bratislava 11. novembra (TK KBS) Chcieť pokoj nie je znamením slabosti, ale sily. Slová sv. Jána Pavla II. pripomenul v súvislosti s dnešným 102. výročím od skončenia Prvej svetovej vojny bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. "Musíme spoločne žiadať denne mier pre celý svet. Modlime sa za to, pozývame vás k modlitbe za mier vo svete," povedal pre TK KBS.
 
"Je symbolické, že koniec vojny, kedy si uctievame všetkých padlých a obete, si symbolicky pripomíname vo sviatok sv. Martina z Tours. On sám sa podelil o svoj vojenský plášť so žobrákom. Jeho život sa zmenil po stretnutí s Kristom. Cirkev zdôrazňuje, že práve stretnutie s Kristom, je stretnutie s pravým pokojom. Nech Boží pokoj a mier zavládne na celom svete," povedal arcibiskup Zvolenský.
 
Zároveň opäť použil slová svätého poľského pápeža, ktoré použil pri jednom z novoročných príhovorov k diplomatom Svätej stolice. "Áno životu s rešpektovaním jeho práv, a nie smrti, egoizmu a vojne, ktorá je vždy prehrou ľudskej slabosti," citoval pápeža predseda KBS.
 
( TK KBS, szv, ml; pz ) 20201111031

 

 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε