www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=160
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 8. marec 2021     Meniny oslavuje: Alan, Alana

Zoεpédia - náhodný výber: Veľkopôstne obdobie, Tradicionalizmus, Nedeľa márnotratného....     pohľadnice

01.02.1998 | Čítanosť(4576)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Po štyridsiatichôsmich rokoch vo vlastnom

Po štyridsiatichôsmich rokoch vo vlastnom

Práve toľko rokov prešľapávali chodníky v čase i nečase, v lete i v zime, gréckokatolíci z obce Michajlov v okrese Snina do okolitých obcí za Kristom.

Bol to krásny prejav lásky ku Kristovi, ktorý im pomohol, že aj po toľkých rokoch zostali verní Kristovej Cirkvi a Svätému Otcovi. Aj preto sa dočkali radostnej a dlho očakávanej chvíle. Tá prišla 1. februára 1998, keď im okresný dekan Miroslav Bartoš s ďalšími kňazmi odslúžil svätú liturgiu už vo vlastnom chráme. Tento deň bude pre gréckokatolíkov tejto obce pamätným. Nejedna slza radosti skropila podlahu vráteného chrámu. Slnko svojimi lúčmi osvietilo interiér chrámu a nedalo pocítiť, že v chráme nie je jediná žiarovka, jediný vypínač, ba ani skriňa pre elektromer. Napriek tomu nezanevreli na svojich bratov. A ako to bolo v uvítacom príhovore povedané, budú sa za nich modliť – taký je kresťanský postoj. Aj otec dekan vo svojej kázni ich vyzval, aby zabudli na príkorie a aby v ich obci zavládla Kristova láska.

Slovo 1998, č. 5, s. 10.

Zdroj: Štefan Lahovič
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε