www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=162
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 8. marec 2021     Meniny oslavuje: Alan, Alana

Zoεpédia - náhodný výber: Kaplnka, Legát, Trojica - pochádzani....     pohľadnice

10.02.1998 | Čítanosť(4367)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Noví titulárni kanonici prešovskej eparchie

Noví titulárni kanonici prešovskej eparchie

V utorok 10. februára 1998 na zasadnutí pedagogickej rady Gréckokatolíckej bohosloveckej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove udelil diecézny prešovský biskup a veľký kancelár tejto fakulty Mons. Ján Hirka hodnosť titulárneho kanonika prešovskej gréckokatolíckej eparchie za zásluhy o znovuzriadenie a rozvoj fakulty týmto pedagógom: Doc. ThDr. Františkovi Janhubovi – dekanovi fakulty, PaeDr. Emilovi Turiakovi – prodekanovi pre študijno-pedagogickú činnosť, as. Mgr. Františkovi Dancákovi, odb. as. ThLic Vojtechovi Boháčovi, RNDr. Jozefovi Voskárovi a Mgr. Mikulášovi Pružinskému. Ďalej túto hodnosť udelil aj Mons. Jozefovi Tóthovi a Mons. Jánovi Krajňákovi.

Gréckokatolícka bohoslovecká fakulta bola zriadená v roku 1880, avšak v roku 1950 bola komunistickým režimom zrušená. Jej činnosť obnovili v roku 1990. Dnes na nej študuje do 450 poslucháčov. Je jedinou katolíckou teologickou fakultou na Slovensku, ktorá umožňuje teologické vzdelanie formou denného štúdia aj laikom – mužom i ženám.

Slovo 1998, č. 6, s. 10.

Zdroj: Mgr. Marek Pribula
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε