www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=201
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 8. marec 2021     Meniny oslavuje: Alan, Alana

Zoεpédia - náhodný výber: Inšpirácia, Plaščenica, Ikonoklazmus.     pohľadnice

28.11.1997 | Čítanosť(4245)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Prehĺbenie viery vo Vyšnej Olšave

Prehĺbenie viery vo Vyšnej Olšave

Veriaci farnosti Vyšná Olšava si pripomenuli 2. výročie príchodu ikony Presvätej Bohorodičky z Klokočova duchovnou obnovou, ktorá sa uskutočnila v dňoch 28. – 30. 11. Tejto duchovnej obnove predchádzala dlhodobejšia, hlavne modlitbová príprava.

V piatok 28. 11. 1997 duchovnú obnovu zahájil sv. liturgiou a prednáškou o. Miroslav Dancák z farnosti Hlinné. Spoločná adorácia s meditáciami uzatvorila prvý deň duchovnej obnovy. Sobota bola pre veriacich Vyšnej Olšavy zvlášť radostná. Vo svojom strede privítali o. biskupa Mons. Jána Hurku, ktorý vyzdvihol ich úsilie posväcovať svoje životy a povzbudil k rastu v osobnom duchovnom živote. Poobede sa uskutočnila prednáška MUDr. M. Schubertovej o prirodzenom plánovaní rodičovstva. Duchovnú obnovu zakončil o. Ľubomír Petrík z farnosti Svidník. Vo svojej prednáške sa zameral na úlohu otca v kresťanskej rodine. Veľmi oslovujúca bola akadémia detí, ktorá svojím obsahom sa postavila na ochranu života ešte nenarodených detí.

Slovo 1998, č. 1, s. 10.

Zdroj: Miron Keruľ-Kmec

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε