www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=25
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 4. apríl 2020     Meniny oslavuje: Izidor

Zoεpédia - náhodný výber: Trojica - antitrinit..., Sviatosť kňazstva, Kapucíni.     pohľadnice

11.05.2002 | Čítanosť(4561)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Spolok sv. Cyrila a Metoda v Snine

Spolok sv. Cyrila a Metoda v Snine

Výbor Spolku sv. Cyrila a Metoda si vybral pre svoje májové výjazdové stretnutie gréckokatolícku farnosť v Snine. Stretnutie sa konalo 11. mája, v deň, kedy si gréckokatolícka Cirkev pripomína pamiatku Sv. Cyrila a Metoda ako učiteľov Slovanov. Zúčastnilo sa ho okolo 30 veriacich našej farnosti.( Mohlo a malo ich byť viac.) Zasadnutie otvoril a viedol predseda Spolku o. Hospodár. Predstavil prítomným jednotlivých členov a zároveň privítal všetkých zúčastnených. Potom k účastníkom sa prihovoril p. Lahovič, ktorý ich oboznámil s činnosťou farského spoločenstva v Snine. Pripomenul, že medzi hlavné aktivity patrí dokončenie renovácie novej farskej budovy a po nej výstavba druhého chrámu v lokalite Brehy, kde žije značná časť gréckokatolíkov. Príprava na výstavbu je prakticky ukončená, takže možno začať s výstavbou. Veríme, že obe náročné akcie s Božou pomocou úspešne ukončíme, aby veriaci z Brehov v nedele a vo sviatky nemuseli prechádzať cez celé mesto do cerkvi.

Stručnú informáciu o činnosti Spolku a jeho Stanovách predniesol podpredseda Spolku p. Poprik. Zmienil sa o problémoch pri zakladaní Spolku, o jeho starostiach, ale i radostiach počas svojho účinkovania. Zakončil slovami, že Spolok v Božom mene zapustil brázdu, ktorú načali bratia zo Solúna, sv. Cyril a Metod. O Centre Spirituality Východ - Západ hovoril P. Ján Babjak, SJ, keďže táto téma je veľmi zaujímavá a času bolo málo, chceme pozvať P. Jána Babjaka, SJ medzi našich veriacich na besedu na túto tému, aby sme si obohatili svoje duchovné vedomosti.

Vyvrcholením sobotňajšieho popoludnia bolo slávenie svätej liturgie, ktorej predsedal o. Hospodár a pomáhal mu P. Babjak, SJ, o. Skyba, o. Jasik a o.Pindroch, za účasti mnohých veriacich a speváckeho zboru z Vranova nad Topľou. Ostáva už len na veriacich, aby svojím členstvom rozšírili rady Spolku sv. Cyrila a Metoda a aj touto cestou obohacovali svoje duchovné vedomosti. V tomto nech nám Svätý Duch pomáha.

Slovo 2002, č. 6, s. 36.

Zdroj: Š. Lahovič

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε