www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=293
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 20. september 2020     Meniny oslavuje: Ľuboslav, Ľuboslava

Zoεpédia - náhodný výber: Martyrikon, Trinitárna perichoré..., Nábederník.     pohľadnice

13.04.2003 | Čítanosť(4064)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Stretnutie detí a mládeže s bikupmi

Stretnutie detí a mládeže s bikupmi

PREŠOV – Celocirkevné stretnutie detí a mládeže prešovskej eparchie a košického exarchátu sa uskutočnilo na Kvetnú nedeľu 13. apríla 2003 v Prešove. Po slávnostných liturgiách vo farnostiach sa okolo dvoch tisícok detí a mládeže s rodičmi a duchovnými otcami stretlo o 13. hodine v priestoroch Krajského úradu v Prešove s oboma svojimi biskupmi.

Neskôr deti do 13 rokov odišli do priestorov odborového domu, kde v malej sále bol pre nich pripravený program pod vedením prešovského kaplána o. Mgr. Rastislava Baku a Daniely Antušovej z Dlhého Klčova. Svojim spevom tieto deti sprevádzali animátori z Bystrej pod vedením Emila Zorvana. Atmosféra zhustla, keď k deťom prišiel vladyka Ján, ktorého neskôr vymenil vladyka Milan. Výkriky radosti, smiech i jasné posolstvo s úst detí nikoho nenechali na pochybách, že naša budúcnosť je v správnych rukách. Po odchode vladyku Jána sa deti z farnosti Ďačov predstavili v scénke Stvorenie sveta.

Medzitým v hlavnej aule Krajského úradu pokračoval program pre mládež, ktorý moderoval o. Mgr. Maroš Riník, farár v Zemplínskej Teplici, a Dominika Šoltýsová zo Sabinova. Na úvod si obaja biskupi pozreli pantomímu, ktorej ústredným bodom bolo heslo košického exarchu Milana: „Hľa, tvoja Matka“. Pantomímu ako „dar“ obom biskupom pripravili mladí z Biblickej školy. Potom nasledovala veľmi zaujímavá diskusia, ktorú doprevádzala prešovská evanjelizačná hudobná skupina Chaire (Raduj sa). Po príchode vladyku Jána mládežníci pantomímou stvárnili aj jeho biskupské heslo: „Vy ste chrám živého Boha“. Väčšina otázok na vladyku Jána smerovala k jeho nedávnej biskupskej vysviacke.

Na záver po 16. hodine sa obidve skupiny znovu spojili, aby tak zakončili toto stretnutie detí a mládeže so svojimi biskupmi. Krátko pred 16.30 hod. sa stretnutie skončilo. Biskupi si na pamiatku z tohto stretnutia od mladých gréckokatolíkov odniesli hlinený pergamen a peknú kyticu.

Zdroj: Mgr. Juraj Gradoš

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε