www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=295
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 21. september 2020     Meniny oslavuje: Matúš

Zoεpédia - náhodný výber: Liturgické gestá – z..., Bludné učenie, Cintorín.     pohľadnice

20.02.2003 | Čítanosť(3974)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Celodiecézne stretnutie zamestnancov Charity

Celodiecézne stretnutie zamestnancov Charity

Dňa 20. februára 2003 privítala Gréckokatolícka bohoslovecká fakulta vo svojich priestoroch zamestnancov Gréckokatolíckej diecéznej charity spolu s duchovným správcom o. Jozefom Voskárom a správcami farností, v ktorých sa poskytujú sociálno-charitatívne služby. Ako už samotný názov stretnutia prezrádza, zišli sme sa z celej Prešovskej diecézy. Zastúpené boli mestá a dediny Sabinov, Stará Ľubovňa, Humenné, Snina, Čirč, Malý Lipník, Svidník, Medzilaborce a Prešov.

V našej cirkvi, v tomto mystickom Kristovom tele, máme svoje poslanie, ktoré chceme rozvíjať a skvalitňovať. K tomuto prispelo aj stretnutie zamestnancov, alebo lepšie povedané, stretnutie bratov a sestier slúžiacich Kristovi v chorých, biednych, opustených.

Po úvodnom privítaní riaditeľa Ing. Maroša Šatného sa k nám prihovoril vzácny hosť nášho stretnutia, o. biskup Ján Babjak, SJ. Vo svojom príhovore vyjadril vďačnosť voči našej práci a poukázal na ušľachtilú a stále aktuálnu potrebu slúžiť tým najbiednejším. Jeho otcovské povzbudenie k tejto službe upriamilo náš pohľad na Toho, ktorý sa stotožňuje s najbiednejšími, na Krista a na potrebu slúžiť mu z lásky. Lebo ako hovorí jeden citát na pohľadnici „v podvečer života budeme súdení z lásky“. Veríme, že slová, ktoré otec biskup zasial do našich sŕdc, prinesú plody v našej službe.

Ďalší dopoludňajší program stretnutia bol venovaný prezentácii jednotlivých aktivít GK DCH za rok 2002 a stratégii GK DCH na rok 2003. Spoločne sme mohli nahliadnuť do čísel, za ktorými sa skrýva námaha a často očiam ťažko viditeľné ovocie našej práce. Po spoločnom obede sme pokračovali v diskusii a vo vzájomnom zdieľaní sa. Zo stretnutia sme sa domov rozchádzali vnútorne obohatení a povzbudení do ďalších dní, za čo vyjadrujeme vďačnosť Pánu Bohu a organizátorom stretnutia.

Zdroj: Marek Badida

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε