www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=310
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 1. október 2020     Meniny oslavuje: Arnold

Zoεpédia - náhodný výber: Jahve, Veľký piatok, Klarisky.     pohľadnice

04.04.2003 | Čítanosť(3949)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Prešovský eparcha v Ríme

Prešovský eparcha v Ríme

Svoju prvú oficiálnu pracovnú návštevu Ríma v postavení prešovského eparchu vykonal v dňoch 31. marca – 4. apríla 2003 prešovský eparcha Mons. ThDr. Ján Babjak, SJ. Navštívil Kongregáciu pre kauzy svätých, kde mu sekretár prefekta kongregácie, arcibiskup Mons. Edward Nowak podal informácie o stave blahorečenia prešovského svätiaceho biskupa ThDr. Vasiľa Hopku. Novinou v tejto kauze je nález arzénu v kostiach biskupa, čo dokazuje, že sa ho snažila bývalá štátna moc odstrániť týmto jedom. Arcibiskup Nowak biskupa ubezpečil, že už je skončený proces blahorečenia a ukončuje sa aj positio – záverečná správa. V júni môžeme očakávať dekrét Svätého Otca, ktorý je predzvesťou vyhlásenia za blaženého. Samotný proces by mohol byť v Bratislave počas tohtoročnej plánovanej návštevy Svätého Otca na Slovensku.

Otca biskupa Jána prijal aj štátny sekretár Svätého stolca kardinál Angelo Sodano. Témou ich rozhovoru bol stav a perspektívy Prešovskej eparchie. Táto téma bola ústredným bodom aj stretnutia vladyku Jána so svojím priamym predstaveným, prefektom Kongregácie pre východné cirkvi, kardinálom Ignace Moussa I. Daudom. Mimo týchto pracovných stretnutí otec biskup vykonal aj zdvorilostnú návštevu u bývalého prefekta Kongregácie pre evanjelizáciu národov, kardinála Jozefa Tomka, ktorý prejavil živý záujem o našu miestnu cirkev.

Zdroj: Juraj Gradoš

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε