www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=505
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 4. august 2020     Meniny oslavuje: Dominik, Dominika

Zoεpédia - náhodný výber: Liturgické postoje, Irmos, Cirkev ako rodina - ....     pohľadnice

01.12.2004 | Čítanosť(3852)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Stretnutie prešovských biskupov na Ev. biskupskom úrade a.v.

Stretnutie prešovských biskupov na Ev. biskupskom úrade a.v.

V predvianočnom čase, dňa 01.12.04 sa už tradične stretli biskupi, ktorí majú sídlo v Prešove. Ide o arcibiskupa Jeho Blaženosť Nikolaja Kocvara za Pravoslávnu cirkev, Mons. Jána Babjaka SJ za Gréckokatolícku prešovskú eparchiu a biskupa Igora Mišinu za Evanjelickú cirkev a.v.. Stretnutia sa zúčastnil aj Mons. Stanislav Stolárik, pomocný košický biskup, ktorý dlhší čas pôsobil v Prešove.Išlo o priateľské ekumenické stretnutie čelných predstaviteľov spomenutých cirkví pôsobiacich v Prešove, na ktorom každý biskup osobne vyjadril svoj postoj k celospoločenským problémom našej vlasti, ale najmä nášho mesta Prešova.Podobne ako minulého roku aj teraz biskupi vydali vyhlásenie ku všetkým obyvateľom mesta nasledovného znenia:

Milí občania,srdečne vás pozdravujeme pozdravom Pána Ježiša Krista: Pokoj Vám! Pripomíname Vám slovo proroka: „Ajhľa, Tvoj Kráľ prichádza k tebe spravodlivý a spasenia plný!“Obraciame Váš zrak na dobrá, ktoré cirkvi počas celej svoje existencie konali a konajú. Ide najmä o prínos v oblasti rodiny, výchovy, školstva, sociálnej práce. Tento prínos je celospoločenský a nepopierateľný. Preto vás prosíme, aby ste sa nedali zneistiť nepodloženými výpadmi proti cirkvám a zachovali si pokojnú myseľ. Znižovaním autority cirkvi sa ničí akákoľvek autorita a spoločnosti hrozí upadnutie do anarchie.Žiaľ, mnohí naši občania sa ocitli v ťažkej finančnej situácii. Preto vyzývame svojich veriacich, aby mali otvorené a milosrdné srdcia a ochotne pomáhali svojim núdznym spoluobčanom.My, biskupi pôsobiaci v Prešove uisťujeme všetkých obyvateľov nášho mesta, veriacich i neveriacich, že zdieľame s Vami Vaše problémy a starosti. Žičíme Vám pokojnú predvianočnú prípravu. Nech sviatky Božieho narodenia Vás naplnia novou silou a milosťami. Prorokom predpovedaný Kráľ, Ježiš Kristus je ten istý včera, dnes i naveky. V ňom má človek najväčšiu istotu. Prajeme Vám, aby ste nasledujúce dni prežili v pokoji a v šťastnej rodinnej pohode. Nech Vianočné sviatky budú stmelením Vašich rodín.

Biskupi sídliaci v Prešove arcibiskup Jeho Blaženosť Nikolaj Kocvar za Pravoslávnu cirkevprešovský eparcha Mons. Ján Babjak SJ za Gréckokatolícku prešovskú eparchiu biskup Igor Mišina za Evanjelickú cirkev a.v.. Mons. Stanislav Stolárik, pomocný košický biskup za Rímskokatolícku cirkev

Zdroj: ThDr. Ľubomír Petrík, PhD.

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε