www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=569
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 29. november 2023     Meniny oslavuje: Vratko

Zoεpédia - náhodný výber: Biskupská berla, Hypostasis, Akaftistnik.     pohľadnice

15.06.2005 | Čítanosť(4092)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Slávnostné zasadnutie Vedeckej rady Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce bl. P. P. Gojdiča v Prešove

Slávnostné zasadnutie Vedeckej rady Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce bl. P. P. Gojdiča v Prešove

V stredu 15. júna 2005 o 15.30 hod. sa v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove uskutočnilo slávnostné zasadnutie Vedeckej rady Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce blahoslaveného Pavla Petra Gojdiča v Prešove (FZaSP) Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety n. o. v Bratislave.

Na slávnosti bol menovaný dekan FZaSP bl. P. P. Gojdiča v Prešove, ktorým sa stal prof. Mudr. Miron Šramka, DrSc., ktorý bol doteraz poverený vykonávaním funkcie dekana. Zároveň sa uskutočnili promócie hosťujúcich docentov, mimoriadnych a hosťujúcich profesorov, za ktorých dekanovi fakulty poďakoval hosťujúci prof. PhDr. Pavol Dancák, PhD.

Slávnosť pokračovala archijerejskou svätou liturgiou, ktorej predsedal prešovský eparcha Mons. ThDr. Ján Babjak, SJ, PhD. V homílii vladyka Ján povedal: „Dnes mnohí ľudia hovoria: chceme vidieť zázraky. Ježiš nás nechce presviedčať zázrakmi. Zázrak má jediný zmysel – dosvedčiť pravdivosť našej viery a pravdivosť lásky Ježiša Krista, ktorou miluje človeka. Zázraky sa však nedejú ako laboratórny pokus alebo pre zvedavosť... Niet takého zázraku, ktorý by prinútil človeka veriť. To najšľachetnejšie, čo môže byť, je slúžiť človeku a cez človeka trojjedinému Bohu. Takáto služba je skutočným morálnym zázrakom.“ V závere homílie povedal: „Veľmi vítam pôsobenie tejto fakulty v našom meste, aby vychovávala ľudí charakteru a odborníkov v svojom odbore, ktorí budú vždy pomáhať človeku, ktorý sa ocitne v kritickej situácii.“

 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε