www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=641
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 10. apríl 2021     Meniny oslavuje: Igor

Zoεpédia - náhodný výber: Trebník, Milan Lach sa cíti s..., Imprimatur.     pohľadnice

02.01.2006 | Čítanosť(5889)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Aj handicapované deti prežívali a rozdávali vianočnú radosť

Aj handicapované deti prežívali a rozdávali vianočnú radosť

Každoročne v predvečer odchodu na vianočné sviatky si žiaci Základnej školy internátnej Pavla Sabadoša v Prešove robia „malé Vianoce“. Školu tvoria dva samostatné subjekty: Materská a Základná škola pre sluchovo postihnutých a Materská a Základná škola pre chybne hovoriacich.

Dňa 21. decembra podvečer predviedli deti kultúrny program pre rodičov, učiteľov a spolužiakov a ukázali im, že rečový handicap nie je žiadnou prekážkou, ak chceme niekoho blízkeho potešiť. Program detí s rečovou chybou tvorili básničky a pesničky, kde ukázali, ako ich jazyk začína poslúchať. Program nepočujúcich detí tvorila dramatizácia vianočného príbehu spojená s posunkami a hovoreným slovom.

Po programe bola spoločná sviatočná kapustnica a ryba. Každý mal na tanieri pripravený malý medovníček, ktorý piekli a zdobili deti.

Sú tu deti od troch do šestnásť rokov. V triedach je 5 – 12 detí, čo umožňuje individuálny prístup. Učivo bežnej základnej školy je rozšírené o 10 hodín logopédie týždenne. Deti, ktoré to potrebujú, majú naviac logopedické cvičenia v Špeciálno-pedagogickej poradni, ktorá pôsobí pri škole. Od 1. ročníka sa učia nepovinne anglický jazyk. Škola má dobre vybavenú aj počítačovú učebňu. Dochádzajúce deti môžu bývať na internáte od pondelka do piatku, kde je o nich všestranne postarané.

Vzácnymi hosťami boli tento rok biskupský vikár Gréckokatolíckej prešovskej eparchie Peter Pavel Haľko, OSBM a primár ortopédie v Prešove Ján Kľoc.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε