www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=644
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 19. január 2021     Meniny oslavuje: Drahomíra

Zoεpédia - náhodný výber: Proskomídia - obrad ..., Malá večiereň, Rizy.     pohľadnice

12.12.2005 | Čítanosť(4387)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Dobrá novina v Prešovskej eparchii

Dobrá novina v Prešovskej eparchii

Viac ako 300 koledníkov Dobrej noviny prijalo dnes v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove požehnanie od vladyku Jána Babjaka. Počas sviatkov Narodenia Pána sa rozídu po farnostiach prešovskej eparchie, aby do rodín priniesli Dobrú novinu. Do koledníckej akcie sa v tejto eparchii zapoja deti a mladí približne v tridsiatich farnostiach.

V homílii pri archijerejskej svätej liturgii vladyka Ján viedol najprv s deťmi a mladými ľuďmi dialóg. Potom vychádzajúc z evanjelia povedal, aby sme neodmietali pozvanie, ktoré nám adresuje Pán Ježiš. Pozýva nás do Božieho kráľovstva, aby sme už tu na zemi boli v spoločenstve s ním šťastní. Poukázal na svätých, ktorí sú v prijatí takéhoto pozvania našimi vzormi. Zároveň vladyka ocenil obetavosť koledníkov a ich službu nazval skutočnou misiou.

Program pokračoval krátkym evanjelizačným programom eRka – Hnutia kresťanských spoločenstiev detí v priestoroch Gréckokatolíckej teologickej fakulty Prešovskej univerzity.

Koledníci aj tohto roku vyzbieranými peniazmi podporia projekty v rozvojových afrických krajinách.

Hnutie kresťanských spoločenstiev detí tak v deťoch rozvíja štedrosť a lásku, čím prispieva nielen k pomoci deťom v ďalekých krajinách, ale výrazne prispieva aj k formovaniu našej spoločnosti.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε