www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=691
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 10. apríl 2021     Meniny oslavuje: Igor

Zoεpédia - náhodný výber: Hermeneutika, Trojica - dôkaz o Na..., Proskomídia - obrad ....     pohľadnice

30.05.2006 | Čítanosť(4558)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Nový internetový časopis ZOE

Nový internetový časopis ZOE

Koncom roka 2002 vznikla oficiálna internetová stránka Prešovskej eparchie www.grkatpo.sk. Poskytuje podrobné informácie o štruktúre eparchie a inštitúcií, ktoré sú s ňou spojené. Ambíciou bolo sprostredkovať okrem týchto základných informácií aj rôznorodosť života eparchie na všetkých jej úrovniach a bohatstvo liturgického a duchovného života. Vysoká návštevnosť stránky a pozitívna spätná väzba od jej návštevníkov svedčí, že to bol krok správnym smerom. Tieto podnety viedli kolektív správcov tejto stránky k hľadaniu nových foriem internetovej prezentácie života eparchie.

Výsledkom je nová internetová stránka – alebo lepšie povedané internetový časopis – www.zoe.sk, ktorý je organicky spojený s oficiálnou stránkou Prešovskej eparchie. Zoe znamená život. Tento názov charakterizuje poslanie portálu ZOE - sprostredkovať čo najširšie spektrum života Gréckokatolíckej cirkvi. Toto spektrum je rozložené do štyroch oblastí: spravodajstvo, liturgia, teológia a Zoe – život. Vďačnosť za prípravu a spustenie web stránky patrí predovšetkým Mironovi Keruľ-Kmecovi a Tomášovi Nedbalovi.

Spravodajstvo zo života Prešovskej eparchie bude dopĺňané aj informáciami o dôležitých udalostiach v živote sesterských gréckokatolíckych eparchií v zahraničí a v živote celej Cirkvi. Zároveň ponúkame informáciu o pripravovaných akciách. Návštevníci môžu prostredníctvom formulára zaslať avízo o zaujímavej akcii. Aktuálne hlavne pre novinárov môžu byť súvisiace odkazy. Spravodajstvo dopĺňajú fotogalérie. Audiosúbory budú prinášať záznamy z prednesených homílií, príhovorov a rozhovorov. V blízkej budúcnosti pribudne aj sekcia videosúborov, ktoré budú krátkymi šotmi dopĺňať jednotlivé správy.

Sekcia Liturgia je venovaná liturgickému životu. Okrem zoznamu svätých ponúka aj duchovné slovo na každý deň a liturgickú katechézu.

Základnými rubrikami sekcie Teológia sú Theologos a Zoepédia. Theologos ponúka priestor na publikovanie vedeckých prác z oblasti teológie. Zoepédia je vlastne slovník, ktorý prináša vysvetlenie teologických pojmov, čo môže tiež veľmi pomôcť napríklad novinárom.

V sekcii Zoe – život sú zatiaľ dve rubriky – čitáreň a diskusné fórum. Postupne však budú pribúdať ďalšie, ktoré svojím zameraním budú napĺňať zámer obsiahnutý v pomenovaní tejto sekcie – život v celej jeho veľkosti, hĺbke a kráse, rešpektujúci ľudské a kresťanské hodnoty.

Stránka ZOE pri svojom štarte ponúka základné rubriky, ktoré poukazujú na jej smerovanie. Viaceré rubriky sú ešte v príprave a niektoré vzniknú ako reakcia na podnety návštevníkov. Sme však presvedčení, že každý návštevník si nájde tú svoju, ktorá mu prinesie potrebnú informáciu, či podnet k zamysleniu.

Zdroj: ISPB

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε