www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=698
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 22. február 2024     Meniny oslavuje: Etela

Zoεpédia - náhodný výber: Kongregácia, Kontemplácia, Dcéry kresťanskej lá....     pohľadnice

10.06.2006 | Čítanosť(7450) | Foto
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Stretnutie rodín a provoprijímajúcich detí v Ľutine

Stretnutie rodín a provoprijímajúcich detí v Ľutine

Komisia pre rodiny pri prešovskom gréckokatolíckom biskupstve zorganizovala v sobotu 10. júna 2006 celoeparchiálne Stretnutie rodín Prešovskej eparchie spojené so stretnutím provoprijímajúcich detí, ktoré sa uskutočnilo v rámci stredoeurópskych pútí rodín, na pútnickom mieste v Ľutine v sabinovskom protopresbyteráte.

V homílii pri archijerejskej svätej liturgii v Bazilike minor sa vladyka Ján Babjak, SJ prihovoril najprv deťom. Viedol s nimi dialóg a povedal im: „Človek v tomto svete stratí veľa vecí, ale to všetko je nič oproti tomu, keď stratíte Ježiša. Zatúžme po tom, aby sme ho nikdy nestratili. Prosme ho, aby sme mali silu stále mu dať prednosť. Veľakrát budete na križovatke – ako sa rozhodnúť, ktorou cestou kráčať. To, ako žiť, ako sa rozhodovať, do vás vštepujú vaši katechéti, duchovní otcovia a predovšetkým vaši rodičia“.

To sa už zameral na rodičov, ktorým predostrel niekoľko hlbokých myšlienok Božieho sluhu Jána Pavla II. z apoštolskej exhortácie Cirkev v Európe: „Cirkev je povolaná v každom svojom konaní ukázať pravdu o manželstve a rodine. Cirkev dnes znova ponúka túto pravdu, ktorá je trvalá a nemenná. Dnes existuje mnoho kultúrnych a sociálnych faktorov, ktoré provokujú krízu rodín. Spochybňujú rodinu a zatemňujú ju. Mnohí to robia, aby zničili manželstvo a rodinu. V tomto kontexte sa od Cirkvi žiada znova ohlasovať to, čo sa o manželstve a rodine hovorí v Evanjeliu. Mnohé rodiny vo svojom každodennom živote sú príkladom krásneho evanjeliového života“.

Po obedňajšej prestávke sa začal popoludňajší program. Pre rodičov prednáška v bazilike o manželstve, r odine a kresťanskej výchove detí, ktorú predniesol vdp. Pavol Hudák z UPC v Košiciach. Po prednáške bola diskusia. Paralelne pre deti, ktorým sa venovalo 45 animátorov, rôzne hry a športové súťaže na farskom dvore a v obci. Záver stretnutia patril evanjelizačnému koncertu Jiřího Zmožka. Desať rodín bolo vylosovaných a vyhrali zaujímavé hodnotné ceny.

Stretnutia v Ľutine sa zúčastnilo približne 800 pútnikov, z toho takmer 200 rodín a asi 500 prvoprijímajúcich detí.

Zdroj: Ľubomír Petrík/ISPB

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε