www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=702
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 23. február 2024     Meniny oslavuje: Roman, Romana

Zoεpédia - náhodný výber: Infabilita, Milan Lach sa cíti s..., Veľký štvrtok.     pohľadnice

14.06.2006 | Čítanosť(8341) | Audio
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Služba uzdravovania v prešovskej katedrále

Služba uzdravovania v prešovskej katedrále

 „Boh mi dal dar uzdravovania, aby si ľudia uvedomovali, že Boh ich miluje“, povedal v homílii pri archijerejskej svätej liturgii v preplnenej Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove v stredu 14. júna katolícky kňaz Fernando Suarez C.C. z Kanady, pôvodom z Filipín. Pokračoval: „Chcem, aby ste vedeli, že ja som iba nástroj v Božích rukách, obyčajný človek. Tento dar nemám preto, že som ho chcel dostať. Mal som šestnásť rokov, keď som dostal tento dar. Zľakol som sa ho. Bol som taký mladý, že som mu nerozumel. Trvalo dvadsať rokov, kým som to, už ako katolícky kňaz, zverejnil“.  

Hlavným celebrantom  svätej liturgie bol vladyka Ján Babjak, SJ. „Dnes je Ježiš Kristus živý a keď budeme počúvať jeho slovo, zistíme, že je to veľká radosť prísť do chrámu, lebo náš Pán Ježiš Kristus je tu. Nie je to nič nové, je to viera ľudí po celé stáročia. Keď prijmeme Telo a Krv Ježiša Krista, sme s ním v hlbokom zjednotení. Je to ten istý Ježiš, ktorý kráčal pred dvetisíc rokmi po tejto Zemi, uzdravoval chorých, dával nádej beznádejným a objímal tých, ktorí sú na okraji spoločnosti“, povedal ďalej otec Suarez. Na konci homílie sa modlil za duchovné a telesné uzdravenie všetkých prítomných. Po svätej liturgii sa do neskorých večerných hodín modlil nad jednotlivými veriacimi.

V prešovskej gréckokatolíckej katedrále slávil svätú liturgiu už aj pred rokom, kedy sa tiež modlil za uzdravenie prítomných na duši a na tele.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε