www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=748
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 23. január 2018     Meniny oslavuje: Miloš

Zoεpédia - náhodný výber: Alexandrijská škola, Epikléza, Kapucíni.     pohľadnice

06.11.2006 | Čítanosť(3982)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Nový riaditeľ Gréckokatolíckej diecéznej charity v Prešove

Nový riaditeľ Gréckokatolíckej diecéznej charity v Prešove

Prešovský eparcha Ján Babjak, SJ k 1. novembru tohto roka vymenoval na základe výberového konania za nového riaditeľa Gréckokatolíckej diecéznej charity v Prešove (GKDCH) Mgr. Petra Valička, ktorý má dlhoročné skúsenosti s charitatívnou prácou. V charite v Prešove pôsobí od roku 1993. Počas tohto obdobia pracoval na rôznych úsekoch, od roku 2002 ako zástupca riaditeľa. Otec biskup mu do novej služby pre dobro tých, ktorí potrebujú charitatívnu pomoc, zaželal veľa Božieho požehnania.

Zároveň poďakoval odstupujúcemu riaditeľovi Ing. Marošovi Šatnému, ktorý v tejto zodpovednej službe pôsobil viac ako pätnásť rokov. Poďakoval mu za rozbehnutie činnosti charity, za jej personálne a materiálne vybudovanie, ale predovšetkým za jej kvalitnú a prepotrebnú činnosť v pomoci núdznym ľuďom, ktorá sa pod jeho vedením neustále rozvíjala a skvalitňovala. GKDCH si pod jeho vedením získala uznanie širokej verejnosti, stala sa profesionálnym pracoviskom, ktoré do života trpiacich vlieva lásku Ježiša Krista pretavenú do konkrétnej a efektívnej pomoci. Zaželal mu veľa požehnania v jeho novej službe vedúceho Odboru sociálneho a zdravotníctva VÚC v Prešove. Otec biskup vyzdvihol jeho odbornosť a zodpovednosť, s akou pristupoval k svojej práci. Vyjadril presvedčenie, že rovnako odborne a zodpovedne si bude počínať aj na novom pracovisku, kde opäť, ale v širšom merítku, ide o dobro ľudí odkázaných na sociálno – charitatívnu a zdravotnícku pomoc.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2010 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok |

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2010 zoε