www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=759
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 25. január 2021     Meniny oslavuje: Gejza

Zoεpédia - náhodný výber: Biskup, Súdny proces s Ježiš..., Boh - je jediný.     pohľadnice

17.12.2006 | Čítanosť(4975)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Misijný deň detí v Prešove

Misijný deň detí v Prešove

Dvanásty ročník koledníckej akcie Dobré novina sa v nedeľu 17. decembra začal aj v Prešovskej eparchii. Vladyka Ján Babjak, SJ slávil v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove svätú liturgiu, na ktorej požehnal a vyslal viac ako 300 chlapcov a dievčat, aby počas blížiacich sa sviatkov zapojili ľudí dobrej vôle v jednotlivých farnostiach eparchie do tejto misijnej aktivity.

Práve misijný rozmer Dobrej noviny chcú zdôrazniť Pápežské misijné diela a Združenie kresťanských spoločenstiev detí – eRko tým, že počnúc týmto rokom je nedeľa, kedy sú koledníci požehnaní a vyslaní biskupmi, pomenovaná ako Misijný deň detí.

Pred začiatkom slávnosti deti priniesli dar, ktorý poputuje do Domu sv. Anny – Domova sociálnych služieb v Starej Ľubovni. Je to zariadenie Gréckokatolíckej diecéznej charity v Prešove pre 14 detí s kombinovaným postihom. Priame odovzdanie daru deťom v Starej Ľubovni sa uskutoční 20. decembra 2006 o 10.00 hod. na Vianočnom stretnutí.  

V homílii otec biskup pripomenul najdôležitejší cieľ nášho života – nebeské kráľovstvo. V evanjeliu nedele Praotcov, ktorú práve slávila gréckokatolícka cirkev, totiž zaznelo pozvanie Nebeského Otca na slávnostnú večeru: „Poďte, už je všetko pripravené!“. Zdôraznil tiež dve veľmi hodnotné úlohy, ktoré plnia mladí koledníci Dobrej noviny. Oznamujú radostnú zvesť veľmi originálnym spôsobom, ale neostávajú len pri oznámení. Ale aj otvárajú srdcia ľudí k štedrosti, aby sa radostná zvesť Evanjelia mohla hneď zrealizovať. „Vašou úlohou je až priam dojať ľudí k tomu, aby pomohli deťom tretieho sveta, aby otvorili svoje srdcia“, povedal vladyka. V závere svätej liturgie zaznelo samotné požehnanie: „Nebeský Otče požehnaj tieto deti, ktoré budú zvestovať Dobrú novinu, aby priniesli do domovov našich farností pokoj a požehnanie. Požehnaj Bože všetky rodiny, ktoré títo koledníci navštívia, aby v nich vládla láska a rodinná pohoda. Nebeský Otče, požehnaj rodičov a príbuzných týchto detí, aby im svojim príkladom pomáhali na ceste spásy.“

Minulý rok deti v Prešovskej eparchii na projekty v Afrike vyzbierali Dobrou novinou viac ako 260 000,- Sk, na celom Slovensku viac ako 14 mil. korún.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε