www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=765
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 1. október 2020     Meniny oslavuje: Arnold

Zoεpédia - náhodný výber: Súdny proces s Ježiš..., Kajúci kánon sv. And..., Bona fide.     pohľadnice

07.01.2007 | Čítanosť(4325)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Posviacka mládežníckeho centra

Posviacka mládežníckeho centra

Za spevu mládežníckeho speváckeho zboru z gréckokatolíckej farnosti Prešov mesto a prešovského Katedrálneho zboru sv. Jána Krstiteľa požehnal v nedeľu 7. januára vladyka Ján Babjak, SJ nové priestory, ktoré budú slúžiť ako Gréckokatolícke mládežnícke centrum. Prešovské biskupstvo zriadilo toto centrum na stretávanie stredoškolskej a vysokoškolskej mládeže v centre Prešova v budove, ktorá je v jeho vlastníctve. Najprv ju však bolo potrebné zrekonštruovať a zväčšiť jej kapacitu o ďalšie dve poschodia. Centrum tvorí priestor na neformálne stretnutia mladých, kde sa môžu porozprávať, niečo hodnotné si prečítať, pracovať s počítačom a pripojiť sa na internet. V ďalšom priestore je viacúčelová zasadacia miestnosť, v ktorej sa budú stretávať rôzne spoločenstvá, konať nácviky zborov, uskutočňovať zaujímavé prednášky a duchovné katechézy. Suterén a prvé nadzemné podlažie slúžia na prenájom.

Prešovský eparcha po obrade posviacky vysvetlil dôvody, ktoré ho viedli k zriadeniu centra a pozval mládež, aby ho s radosťou navštevovala. Vyjadril presvedčenie, že sa z neho stane obľúbené miesto pre stretávanie mladých, ktorí chcú žiť svoj život hodnotne a ktorým záleží aj na duchovnej rovine života.

Gréckokatolícke mládežnícke centrum je k dispozícii od pondelka 8. januára vždy od 14.00 do 22.00 hod. Vstup je z ulice Hurbanistov (v blízkosti Gréckokatolíckej diecéznej charity).

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε