www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=773
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 22. november 2019     Meniny oslavuje: Cecília

Zoεpédia - náhodný výber: Breviár, Kerygma, Liturgické gestá - u....     pohľadnice

28.01.2007 | Čítanosť(4090)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Vladyka Ján Babjak, SJ navštívil farnosť Rešov

Vladyka Ján Babjak, SJ navštívil farnosť Rešov

Prešovský eparcha Ján Babjak, SJ navštívil v nedeľu 28. januára farskú obec Rešov v Bardejovskom protopresbyteráte. V miestnom farskom Chráme Ochrany Presvätej Bohorodičky slávil archijerejskú svätú liturgiu. Zároveň posvätil obnovený ikonostas, nový oltár a bohostánok.

Gréckokatolícka cirkev slávila Nedeľu o mýtnikovi a farizejovi, ktorá už spadá do prípravy na obdobie Veľkého pôstu. Vladyka v homílii vychádzal z podobenstva o mýtnikovi a farizejovi a hovoril o modlitbe. Ľudia prichádzajú do chrámu modliť sa. Aká je naša modlitba? Prišli sme ako farizej, alebo ako mýtnik? Modlitba mýtnika sa nám ponúka ako vzor. On si uvedomoval, pred kým stojí. Dôležitejší ako vonkajší postoj je postoj vnútorný. Uvedomiť si, že Boh ma dokonale pozná. Pozná každý záhyb môjho srdca – mojej duše. Pozná nás lepšie ako my sami poznáme seba. Boh chce, aby sme aj my poznali seba v pravde ako nás on pozná v pravde a poznali v pravde Boha, ktorý nás miluje. Nežiť v hriechu, ale prijať ovocie vykupiteľského diela, povedal vladyka.

Na konci slávnosti vladykovi poďakoval správca farnosti Mgr. Tomáš Porhinčák.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε