www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=785
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 25. február 2020     Meniny oslavuje: Frederik, Frederika

Zoεpédia - náhodný výber: Ikonoklazmus, Trojica - dôkaz o Na..., Adonai.     pohľadnice

14.04.2007 | Čítanosť(4241)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Biskupi na otvorení novej budovy SND

Biskupi na otvorení novej budovy SND

Počas slávnostného otvorenia novej budovy Slovenského národného divadla v Bratislave hneď v úvode Galakoncertu zaznel spev staroslovienskej modlitby Otče náš. Na tejto historickej udalosti sa v sobotu 14. apríla zúčastnil aj predseda Konferencie biskupov Slovenska a spišský biskup Mons. František Tondra a prešovský eparcha Mons. Ján Babjak, SJ.

Modlitba Otče náš v jazyku, s ktorým na naše územie prišli sv. Cyril a Metod, pri tejto vzácnej kultúrnej príležitosti ešte viac zvýraznila súvislosť medzi kultúrou a duchovným životom. Vladyka Ján Babjak, SJ v tejto súvislosti povedal: „Otvorenie novej budovy SND považujem za veľmi dôležitý okamih. Vieme, že kultúra a umenie má svoje pozitívne miesto v živote národa. Kultúra a umenie, to je veľmi široký pojem. Poznáme aj kultúru braku, ale na druhej strane, ak hovoríme o kultúre a umení, tak máme na mysli niečo vznešené, krásne, obohacujúce. Pravá kultúra a pravé umenie dvíhajú človeka a povznášajú jeho myseľ hore a nebojme sa povedať, že k Bohu. Cirkev bola vždy nositeľkou kultúry, vzdelania a umenia. Nádejam sa, že kultúra a umenie v našej krajine bude vždy na vysokej duchovnej a umeleckej úrovni a bude k všeobecnému prospechu a k rastu národa“.

Zdroj: Ľubomír Petrík
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε