www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=804
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 17. január 2020     Meniny oslavuje: Nataša

Zoεpédia - náhodný výber: Diabol má svoje 3 ob..., Démonický, Boh - poznanie Boha.     pohľadnice

02.07.2007 | Čítanosť(3782)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Stretnutie predstavených kňazských seminárov v Prešove

Stretnutie predstavených kňazských seminárov v Prešove

Už po sedemnástykrát sa stretli predstavení kňazských seminárov Katolíckej cirkvi zo Slovenska, Čiech a Moravy. Po ôsmich rokoch sa tohtoročné stretnutie konalo opäť v Gréckokatolíckom kňazskom seminári blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove a to v dňoch 25. až 28. júna. Každoročne sa koná v inom seminári.

Medzi štyridsiatimi piatimi účastníkmi stretnutia boli aj dvaja predstavení z gréckokatolíckeho kňazského seminára v Užhorode. Ako povedal organizátor stretnutia  rektor prešovského seminára PaedDr. Vasil Kormaník, náplňou podujatia je výmena skúseností z formácie seminaristov, jej hodnotenie, ako aj hľadanie jej nových foriem. Súčasťou programu boli spoločné slávenia svätých liturgií, spoločná modlitba kňazských hodín a pracovné stretnutia v skupinách, na ktorých sa predstavení seminárov navzájom oboznámili so svojimi skúsenosťami na poli formácie kandidátov kňazstva. Svojou podnetnou prednáškou formátorov kňazských seminárov obohatil pomocný banskobystrický biskup Mons. Tomáš Galis. Zvlášť zdôraznil slová Svätého Otca Benedikta XVI., že výchova budúcich kňazov musí ponúkať formovanie pravej ľudskosti. Zároveň ich informoval o príprave Pastoračného a evanjelizačného plánu Katolíckej cirkvi na Slovensku pre roky 2007 – 2013.  

Stretnutie bolo spojené aj s prehliadkou mesta, prijatím na Mestskom úrade v Prešove, návštevou prešovskej Katedrály sv. Jána Krstiteľa, modlitbou pri relikviách blahoslavených biskupov mučeníkov Pavla Petra Gojdiča a Vasiľa Hopka a návštevou biskupskej rezidencie. Účastníci stretnutia navštívili aj Bardejov a Bardejovské kúpele.

Zdroj: Ľubomír Petrík
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε